PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2021

TREK FANSKÝMI HORAMI S VÝSTUPEM NA ČIMTARGU 5489 M | TÁDŽIKISTÁN | 14 DNÍ (ČERVEN)

TREKKING VE SVANETII | GRUZIE | 9 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍTY KRASINA (5999 M), CURUPY (5849 M) A SKOBELEVA (5051 M), SEVERNÍ PAMÍR, ALAJ | KYRGYZSTÁN | 14 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

PIK KARLA MARXE 6723 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (ZÁŘÍ)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (LISTOPAD)

NA DNO AFRIKY | DŽIBUTSKO | 9 DNÍ (PROSINEC)

NA NEJVYŠŠÍ HORU CHORVATSKA | PRODLOUŽENÝ VÍKEND

UTAJENÉ PERLY BOSNY I HERCEGOVINY | SVATÝ VÁCLAV - PRODLOUŽENÝ VÍKEND

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2021 > ŠTÍTY SEVERNÍHO PAMÍRU

ŠTÍTY KRASINA (5999 M), CURUPY (5849 M) A SKOBELEVA (5051 M), SEVERNÍ PAMÍR, ALAJ | KYRGYZSTÁN

Na severní Pamír jezdíme pravidelně, máme zde velké úspěchy v podobě prvovýstupů, nebo teprve prvních nebo druhých českých výstupů na mnohé kopce

Zapomeňte na davy lidí v oblasti Leninova štítu, kromě této doliny je severní Pamír liduprázdný

Nejprve se rozchodíme a aklimatizujeme v Alaji na nižším kopci, poté zamíříme do doliny Koman na zvolené štíty přímo v hlavním hřebeni Severního Pamíru

Dolina Koman je věnčena ledovými obry Dzeržinského, Krasina a Curupy

Nezapomeneme ani bránu Pamíru - orientální město Oš, odkud již tradičně vyrážejí všechny výpravy do nitra Turkestánu

PAMiR7000

31. července - 15. srpna 2021 (16 dní)

19 900 Kč plus letenka (již od 11 000 Kč)

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Vídně v 19,45

2. den ranní přílet do Biškeku v 8,55, přejezd busem do Oše přes sedla v Ťan Šanu, nocleh v Oši

3. den dopoledne v Oši, nákupy jídla a posledních zásob, odjezd do doliny Kiči Alaj v Alaji a krátký pochod cca 2 hodiny do BC pod severní stěnou štítu Skobeleva, postavení BC

4. den aklimatizační den, pobyt okolo tábora, túra v okolí

5. den výstup na štít Skobeleva normální trasou, návrat do BC

6. den rezervní den - pokud nevyužijeme, pojedeme do Oše o den dříve

7. den přesun do Oše, celé odpoledne v Oši, odpočinek, bazar, Sulejmánova hora

8. den odjezd do doliny Koman na severním Pamíru pod štíty Curupy, Krasina a Dzeržinského, zbudování BC v dolině ledovce Koman

9. - 13. den výstup SV hřebenem na vrchol Curupy (5849 m) a Krasina (5999 m) v hlavním hřebeni Severního Pamíru, sestup zpět pod kopec

14. den ranní přejezd do Oše, odpoledne město Oš, nákupy, jídlo, hygiena, odpočinek

15. den přesun do Biškeku po zemi nebo letecky dle volby

16. den odlet z Biškeku ve 3,05 do Vídně

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku, transfery na akci dle programu, povolení do pohraniční zóny, 3x ubytování v Oši, organizační zajištění, zajištění společných jistících pomůcek (lana a jištění do ledu a sněhu), český horský průvodce (plynulá ruština), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: osobní útratu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Náročná velehorská akce na ledovcové skoro šestitisícovky. Obtížné lezení zde není, ale jsou to namáhavé výstupy na fyzickou i psychickou odolnost ve strmém sněhovém terénu. Chce to mít ledovcovou zkušenost.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní aktivity s proměnlivou dobou startu - někdy se začne brzy ráno, někdy dopoledne. Odpočinky jsou vždy polodenní.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost ruštiny (plynule). Vedoucí vedl více než 10 expedic do prostoru Alaje a Severního Pamíru, některé uskutečnily dokonce i prvovýstupy na dosud neslezené kopce.

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro vysokohorskou turistiku a alpinismus - tzv. Pamírské léto, kdy je největší pravděpodobnost dobrého počasí za celý rok.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici a malý příruční do letadla - ten však na túrách spíše nevyužijete.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
V Oši a Sarytaši budeme v jednoduchých hotelích, denně s možností nákupu potravin nebo jídla v restauraci. V horách pak ve vlastním stanu.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v nížinách dostupný.

JAZYK A ČAS
V Kyrgyzstánu se domluvíte rusky a někdy anglicky.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve vysokých nadmořských výškách, účastníci musí mít zkušenost z výšek okolo 4000 m.

VYBAVENÍ
Stan, karimatka, spacák, trekové hůlky, cepín, mačky, sedák, přilba (doporučená), 2 karabiny se zámkem, 2 smyčky. Potřeby na vaření - ešus, hrnek, lžíce, nůž, vařič (plynové bomby zajistíme na místě po příjezdu). Pevná obuv vhodná na použití s mačkami. Oblečení dole na teplé podnebí. Oblečení nahoře na teploty pod nulou (klidně i mínus 10 po ránu), včetně rukavic a čepic. Pozor, nutná ochrana proti slunci - klobouk, šátek, pomáda, krém s vysokým faktorem. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 23 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Kyrgyzstánem bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 100 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný ještě minimálně rok po skončení akce. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2020