PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2023

EL SALVADOR A HONDURAS | 14 DNÍ (LEDEN)

SEVERNÍ ARGENTINA A CERRO LIBERTADOR SAN MARTIN 6380 M | 12 DNÍ (ÚNOR)

TO NEJLEPŠÍ Z MADAGASKARU | 17 DNÍ (DUBEN)

NEJKRÁSNĚJŠÍ PERUÁNSKÉ TREKY A PAMÁTKY SEVERU | 16 DNÍ (KVĚTEN)

PŘECHOD SIERRY NEVADY | ŠPANĚLSKO | 5 DNÍ (KVĚTEN)

KAPADOKIE A HORY ANATOLIE | TURECKO | 10 DNÍ (ČERVEN)

PERLY STŘEDNÍ ASIE - PAMÁTKY A TURISTIKA | UZBEKISTÁN, TÁDŽIKISTÁN, KYRGYZSTÁN | 12 / 15 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍT MOSKEVSKÉ OLYMPIÁDY 5883 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

TURISTIKA V ARMÉNSKÝCH HORÁCH Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (ZÁŘÍ)

MERA PEAK 6476 M | NEPÁL | 17 DNÍ (ŘÍJEN)

OKRUH ZÁPADNÍ AFRIKOU - BENIN A TOGO | 12 DNÍ (LISTOPAD)

SEVERNÍ KAMERUN | 9 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

KAMERUNSKÁ HORA 4020 M A PRALESY STŘEDNÍ AFRIKY | 10 DNÍ (PROSINEC)

MOŽNOSTI SPOJENÍ AKCÍ BENIN A TOGO / SEVERNÍ KAMERUN / KAMERUNSKÁ HORA

EXPEDICE 2024

ŠTÍT KOMUNISMU 7495 M U PŘÍLEŽITOSTI 25 LET PAMIR7000 | TÁDŽIKISTÁN | 21 DNÍ (SRPEN 2024)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2023 > SALVADOR A HONDURAS

EL SALVADOR A HONDURAS

Střední Amerika je úzký pás země plný deštných pralesů, sopečných Kordiller, mayských pyramid a křišťálově čisté vody vhodné pro koupání. Salvador a Honduras jsou lehce opomíjené středoamerické země, které však nabízejí velmi pestrý mix zajímavostí. Salvador se již dávno zotavil ze zničující občanské války a pověstné nebezpečí Hondurasu, nejchudší země Centroameriky, platí jen pro jeho hlavní město, kterému se obloukem vyhneme.

PAMiR7000

16. - 28. ledna (13 dní)

29 900 Kč plus letenka (již od 19 000 Kč)

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

16/1 odlet z Vídně v 7,10 do Salvadoru (bezvízový styk), přílet 19,30, transfer na ubytování. Díky posunu času zvládneme celý tento dlouhý úsek za jediný den.

17/1 výjezd na sopku San Salvador 1893 m nad hlavním městem, hodinový okruh po okraji obřího kráteru s vyhlídkou na dno s malým sekundárním kráterem, návštěva nejlepších indiánských památek v Salvadoru - lokality Tazumal a archeologické památky Joya de Cerén, přejezd do krásného historického koloniálního města Santa Ana, na nocleh.

18/1 celodenní program v NP Cerro Verde, kde vystoupíme na sopku Santa Ana 2381 m s okruhem kolem kráteru s jezírkem, výhled na sousední aktivní Izalco, na které v případě času a podmínek také vystoupíme (1952 m), každý výstup je na cca 3 hodiny. Večer přejezd směrem k San Ignacio.

19/1 příjezd k hranicím s Hondurasem do Rio Chiquito, odkud uskutečníme polodenní výstup na horu El Pital, 2730m, nejvyšší vrchol Salvadoru

20/1 přejezd hranic do Hondurasu, dojedeme k jedněm ze tří nejlepších mayských památek vůbec, ke Copánu

21/1 návštěva Copánu, mayských pyramid prvořadého významu, přejezd do města Gracias, kde si prohlédneme kostely a pevnost

22/1 celodenní výstup na Las Minas 2849m, nejvyšší horu Hondurasu v NP Celaque

23/1 návštěva mlžného pralesa v NP Azul Meambar (túra po vodopádech a vyhlídkových místech) a vodopádu Pulhapanzak

24/1 návštěva jeskyní Taulabé u jezera Yojoa a prohlídka starého hlavního města Hondurasu, koloniální perly Comayagua

25/1 přejezd zpět do Salvadoru, rovnou k pacifickým plážím v oblasti El Cuco, nocleh na pobřeží, koupání a odpočinek

26/1 výlet na sopku San Miguel - Chaparrastique 2129 m, polodenní výstup, poté opět odpočinek a koupání v moři

27/1 přejezd k letišti na cestu zpět, cestou návštěva oblasti sopky Tecapa se sirným jezerem Alegria a města Berlín s geotermální elektrárnou, večerní příjezd na letiště a odlet domů ve 21,00

28/1 návrat do Vídně 22,50

PAMiR7000

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Salvadoru, všechny transfery během akce dle programu, zajištění ubytování, kompletní organizační zabezpečení, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování, poplatky za NP a povinné guidy, rezervace a památky, neuvedené služby, osobní útratu, stravu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Jednodenní turistika ve středoamerických Kordillerách, vždy s noclehem v hostalu. Stany nebereme. Výpravu zvládne každý turista. Z našich vysokohorských akcí se jedná o lehkou a pohodovou výpravu, která neklade nijak extrémní nároky na účastníka. Nikde není potřeba žádné vybavení, pouze pohorky a trekové hole.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní či polodenní výstupy s denní dávkou do 15 km.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule) a základní španělštiny.

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro vysokohorskou turistiku. Je to suchá sezóna. Zapršet ovšem může v horách kdykoliv. Teploty v nížině čekejte okolo 25 stupňů, na horách pak méně.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden batoh na expedici a malý příruční do letadla, který pak použijete každý den na túru. Na tuto akci se lze sbalit pouze do příručního zavazadla - 8 až 12 kg - pro zkušené :-)

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu pod horami budeme spát v jednoduchých hotelích s možností nákupu potravin nebo jídla v restauraci.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení, stejně tak denně mobilní signál. Pozor, zásuvky jsou na americký standard.

JAZYK A ČAS
V Salvadoru a Hondurasu se domluvíte španělsky a anglicky. Časový posun zde je sedm hodin.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody - lze vždy koupit. Na akci není povinné žádné očkování. Doporučená je žloutenka A (lépe A+B), břišní tyfus (620 Kč).

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Doporučujeme pojištění zahrnující VHT pro celou dobu akce.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat v nízkých nadmořských výškách, kde nebývají problémy s výškovou nemocí (do 3000 m).

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Máme příruční zavazadlo do 10 kg, rozměr 56x40x25 cm.

VÍZA A POVOLENÍ
Salvador i Honduras mají s ČR bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 300 USD plus výdaje na ubytování (cca 150 USD).

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný minimálně do ledna 2024. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2022