PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2023

EL SALVADOR A HONDURAS | 14 DNÍ (LEDEN)

SEVERNÍ ARGENTINA A CERRO LIBERTADOR SAN MARTIN 6380 M | 12 DNÍ (ÚNOR)

TO NEJLEPŠÍ Z MADAGASKARU | 17 DNÍ (DUBEN)

NEJKRÁSNĚJŠÍ PERUÁNSKÉ TREKY A PAMÁTKY SEVERU | 16 DNÍ (KVĚTEN)

PŘECHOD SIERRY NEVADY | ŠPANĚLSKO | 5 DNÍ (KVĚTEN)

KAPADOKIE A HORY ANATOLIE | TURECKO | 10 DNÍ (ČERVEN)

PERLY STŘEDNÍ ASIE - PAMÁTKY A TURISTIKA | UZBEKISTÁN, TÁDŽIKISTÁN, KYRGYZSTÁN | 12 / 15 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍT MOSKEVSKÉ OLYMPIÁDY 5883 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

TURISTIKA V ARMÉNSKÝCH HORÁCH Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (ZÁŘÍ)

MERA PEAK 6476 M | NEPÁL | 17 DNÍ (ŘÍJEN)

OKRUH ZÁPADNÍ AFRIKOU - BENIN A TOGO | 12 DNÍ (LISTOPAD)

SEVERNÍ KAMERUN | 9 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

KAMERUNSKÁ HORA 4020 M A PRALESY STŘEDNÍ AFRIKY | 10 DNÍ (PROSINEC)

MOŽNOSTI SPOJENÍ AKCÍ BENIN A TOGO / SEVERNÍ KAMERUN / KAMERUNSKÁ HORA

EXPEDICE 2024

ŠTÍT KOMUNISMU 7495 M U PŘÍLEŽITOSTI 25 LET PAMIR7000 | TÁDŽIKISTÁN | 21 DNÍ (SRPEN 2024)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2023 > NEVADO DEL cACHÍ

SEVERNÍ ARGENTINA A CERRO LIBERTADOR SAN MARTIN 6380 M | ARGENTINA

Jedna z nejlehčích šestitisícovek světa v pohoří Nevado del Cachí, kde nás čeká pouze kamenitý terén a v závěru trocha sněhu, žádný ledovec

Provincie Salta a Jujuy nabízí vysokohorské saliny, Punu a další atraktivní lákadla ke zhlédnutí

Subtropická Salta je plná španělského baroka a rokoka a také nabízí mumie dětí v místním muzeu Vysokohorské archeologie

Na akci se budeme pohybovat terénním pick upem

MAXIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ 4!!!

PAMiR7000

21. února - 5. března 2023 (12 dní)

34 900 Kč plus letenka (již od 23 000 Kč včetně vnitrostátních přeletů)

maximální počet účastníků 4

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy/Vídně do Buenos Aires, přílet do Buenos Aires

2. den ranní přelet do Salty, prohlídka města, odpočinek po přesunu a nocleh v hotelu. Centrum Salty je plné barokních a rokokových památek a mimo jiné navštívíme muzeum vysokohorské archeologie, kde vystavují mumie dětí, nalazené v kráteru zaledněné šestitisícové sopky - incké dětské oběti. Mimo to ochutnáme první argentinské steaky a víno (nejen obligátní Malbec, ale také méně časté odrůdy z oblasti pouštních vinic okolo Cafayate

3. den aklimatizační výlet terénním autem do vysokohorských plání. Dolinou říčky Torro dojedeme kolem železnice Tren a las Nubes (Vlak do nebe) do města San Antonio de los Cobres, u kterého si prohlédneme viadukt Polvorilla, odpoledne zamíříme na návštěvu Salinas Grandes - Velkých solných plání severně od města, nocleh

4. den celodenní výlet do oblasti dolů na vysokohorských pláních (výška místy přes 4000 m, střední výška kolem 3500 m), kde navštívíme unikátní přírodní zajímavosti v oblasti osady Tolar Grande - Ojos del Mar (jezírka v salinách) a na ikonický kužel Cono de Arita, který vstupuje ze solných plání, návrat do San Antonia

5. den přejezd do města Cachí, nad kterým se tyčí pohoří Nevado del Cachí, ubytování ve městě, příprava na výstup

6. den výjezd na konec silnice mezi kaktusová pole a poté celodenní pochod do základního tábora Piedra Grande (4500 m), na pochodu nás budou doprovázet všudypřítomné lamy a činčily

7. - 10. den prostor na výstup na vrchol San Martin 6380 m s noclehem ve výškovém táboře na trase, poslední den sestup (4 hodiny) zpět k autu, nocleh v Cachí

11. den ráno odjezd do Salty na letiště a odlet do Buenos Aires, cestou prohlídka kaktusových polí v NP Cadrones na trase

12. den odlet z Buenos Aires domů

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenky, transfery na akci dle programu, organizační zajištění, český horský průvodce (plynulá angličtina, základní španělština), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování, osobní útratu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Náročná velehorská akce na odlehlou a suchou šestitisícovku. Lezení zde není žádné, je to chůze po sněhu či suti, výstup je namáhavý svou výškou a ostrým sluncem ve spojení se silným větrem.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní aktivity s v suchých horách.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule) a španělštiny (základní).

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro působení v oblasti Salta, jedná se o suchý podzim s malými srážkami.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici a malý příruční do letadla - ten však na túrách spíše nevyužijete.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu pod horami budeme spát v jednoduchých hotelích, denně s možností nákupu potravin nebo jídla v restauraci. V horách pak ve vlastním stanu, plyn zakoupíme na místě v Saltě.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v nížinách dostupný.

JAZYK A ČAS
V Argentině se domluvíte španělsky a někdy anglicky.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve vysokých nadmořských výškách, účastníci by měli mít zkušenost z výšek okolo 4000 m, Ne, že by hrozilo akutní nebezpečí rozvinutí horské nemoci, vždy lze urychleně sestoupit níže, ale riskujete, že to prosedíte dole, pokud zjistíte, že výšku nesnášíte.

VYBAVENÍ
Stan, karimatka, spacák, trekové hůlky, cepín, mačky. Potřeby na vaření - ešus, hrnek, lžíce, nůž, vařič (plynové bomby zajistíme na místě po příjezdu). Pevná zateplená obuv vhodná na použití s mačkami. Oblečení dole na teplé podnebí. Oblečení nahoře na teploty pod nulou (klidně i mínus 20), včetně rukavic a čepic. Pozor, nutná ochrana proti slunci - klobouk, šátek, pomáda, krém s vysokým faktorem. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 23 kg odbavených zavazadel (vnitrostátní lety) a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Argentinou bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 150-200 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný ještě rok po ukončení akce. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2022