PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2022

VYSOKÝ ATLAS, SAHARA, MARRÁKEŠ A FEZ | MAROKO | 9 DNÍ (DUBEN)

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA | 8 DNÍ (KVĚTEN)

KAZBEK 5033 M A TREKING V GRUZII | 9 DNÍ (ČERVEN)

ELBRUS A KAVKAZ | RUSKO | 9 DNÍ (ČERVENEC)

TÁBOR KYRGYZ ATA A TREK V ŤAN ŠANU | KYRGYZSTÁN | 12 DNÍ (ČERVENEC)

TREKING A VHT NA JIŽNÍM PAMÍRU | TÁDŽIKISTÁN | 17 DNÍ (SRPEN)

NUN 7135 M | INDIE | 21 DNÍ (ZÁŘÍ)

TURISTIKA V ARMÉNII Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (LISTOPAD)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (LISTOPAD)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2022 > POBŘEŽÍ SLONOVINY

POBŘEŽÍ SLONOVINY

Pobřeží Slonoviny nabízí jak Atlantik s plášemi u Grand Bassam, tak i největší komplexy západoguinejského deštného pralesa

Pohodlnými džípy projedeme nejznámější lákadla pralesní části země s největší perlou NP Tai u hranic s Libérií

Pobřeží Slonoviny je po minulých občanských válkách stabilní oblastí, kam se turisté i zahraniční investice vrací slibným tempem

V oblasti města Man bude možnost nákupu místního umění i turistiky na vrcholy čnějící z okolní pahorkatiny

Na severu země navštívíme nově na seznam UNESCO zařazené historické mešity súdánského stylu

PAMiR7000

23. března - 3. dubna (12 dní)

24 900 Kč plus letenka (již od 12 000 Kč) a vstupy do NP

minimální počet účastníků 5

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet do Abidjanu, metropole Pobřeží Slonoviny, přílet a odjezd na nocleh

2. den celodenní přesun přes formální hlavní město Yamoussoukro, kde se zastavíme na největší katolickou katedrálu na světě (dědictví prezidenta Houphoueta) do města Man v oblasti Dix huit montagnes (Osmnáct hor)

3. den výstup na výrazný vrchol Den du Man 881 m nad městem a odpoledne návštěva vodopádů, největších v zemi, kde je možné se vykoupat

4. den výstup na horu Tonkpi 1189 m v vyhlídkou na oblast Dix huit montagnes, odpoledne přejezd do Taï v NP de Taï na hranicích s Libérií, Taï je NP chránící obrovský kus západoguinejského deštného pralesa

5. den pochod do pralesa v doprovodu rangerů, pozorování opic mangabejů kouřových a guaréz červených (nemají momentálně habituované šimpanzy), nocleh v kempu v pralese

6. den další pozorování opic a pochod ven z pralesa, odjezd od liberijských hranic do střední části země

7. den celodenní přesun na sever Pobřeží Slonoviny do města Korhogo

8. den návštěva uměleckých trhů v Korhorgo, kterými je město proslulé, návštěva historických hliněných mešit v pohraničí s Burkinou Faso ve vesnicích M´Bengué a Kaouara

9. den návštěva nejpěknější mešity oblasti ve vesnici Kong a pokračování do Abidjanu

10. den vyřízení kovidových formalit na cestu zpět a přesun do Grand Bassamu, UNESCEM chráněného koloniálního francouzského města na pobřeží Atlantiku, odpočinek, koupání, projížďka v lagunách

11. den odpočinek u moře, večer odlet domů

12. den odlet domů

Cena zahrnuje: letenku, transfery autem na akci dle programu, organizační zajištění, český horský průvodce (plynulá angličtina, základní francouzština), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: poplatky za vstupy do NP, rezervací a ubytování, poplatky za víza

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Cestovatelsky hodnotná expedice do málo navštěvované západní Afriky. Západní Afrika není Keňa nebo Tanzanie, je to turisticky nerozvinutá oblast, kterou v minulosti trápily vojenské konflikty. Dnes je tam klid, ovšem ani tak se nejedná o klasické katalogové destinace. Výstupy na hory jsou lehké, teoreticky stačí trekové sandály.

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Túry jsou ani ne celodenní záležitost. Na výstupech bude teplo a vlhko.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule) a francouzštiny (základní).

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro cestování v Západní Africe. Je to začátek suchého období po době dešťů, takže vše bude krásně zelené.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden malý batoh s několika nejnutnějšími věcmi pro cetování v teple a vlhku.

PAMiR7000

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu pod horami budeme spát v jednoduchých hotelích, denně s možností nákupu potravin nebo jídla v restauraci. Stan nebude nutné brát.

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v nížinách dostupný.

JAZYK A ČAS
V oblasti se domluvíte francouzsky.

PAMiR7000

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci je nutné očkování na žlutou zimnici, dále doporučujeme žloutenku A+B a břišní tyfus. Malarickou profylaxi konzultujte se svým lékařem.

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

VYBAVENÍ
Cestovat budeme co nejvíc nalehko. Čím méně toho budme mít, tím pohodlněji se budeme přesouvat.

PAMiR7000

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 40 kg odbavených zavazadel (vnitrostátní lety) a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Pobřežím Slonoviny vízový styk, víza zajistí CK v dostatečném předstihu před akcí. Poplatek za vyřízení a za vízum není součástí ceny akce. V současné době se nevydávají evisa, je možné, že bude nutná osobní návštěva každého na ambasádě ve Vídni.

PAMiR7000

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s náklady do 300 EUR.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2021