PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2022

TO NEJLEPŠÍ Z GUATEMALY | 14 DNÍ (LEDEN)

NA NEJVYŠŠÍ HORU KARIBIKU | DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA | 9 DNÍ (LEDEN)

POHODOVÁ GAMBIE | 9 DNÍ (ÚNOR)

VELKÝ OKRUH POBŘEŽÍM SLONOVINY | 12 DNÍ (BŘEZEN)

MAROKO - HORY, MĚSTA, PŘÍRODA | 13 DNÍ (DUBEN)

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA | 8 DNÍ (KVĚTEN)

KAZBEK 5033 M A TREKING V GRUZII | 9 DNÍ (ČERVEN)

ELBRUS A KAVKAZ | RUSKO | 9 DNÍ (ČERVENEC)

TÁBOR KYRGYZ ATA A TREK V ŤAN ŠANU | KYRGYZSTÁN | 12 DNÍ (ČERVENEC)

JIŽNÍ PAMÍR A ŠTÍT REVOLUCE | TÁDŽIKISTÁN | 15 DNÍ (SRPEN)

NUN 7135 M | INDIE | 21 DNÍ (ZÁŘÍ)

KAMČATKA A KOLYMA | RUSKO | 14 DNÍ (ZÁŘÍ)

TURISTIKA V ARMÉNII Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (LISTOPAD)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (LISTOPAD)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2022 > VYSOKÝ ATLAS, MAROKO

MAROKO - HORY, MĚSTA, PŘÍRODA

Tentokrát prozkoumáme Maroko mnohem lépe, než kdykoliv předtím.

Djbel Toubkal je jeho nejvyšší hora (4167 m) a odlehlý M´Goun je zase výzva pro svou tajemnost. Ve středním Altase uvidíme makaky i cedrové lesy.

Ze saharské strany Atlasu na jezeře Ifni zamíříme na středověkou kasbu Ait Benhaddou a také na sérii vodopádů a pramenů v poušti

Marrákeš i Fes a jeho nekonečné souky (trhy), mešity a jiné památky - je třeba k tomu něco dodat?

Jarní období zajišťuje dostatek sněhu, vláhy i vody v potocích

PAMiR7000

19. dubna - 1. května (13 dní)

19 900 Kč plus letenka (již od 5 000 Kč)

minimální počet účastníků 5

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet do Marrákeše, odjezd do Vysokého Atlasu do berberské vesnice Imlil (1740 m), procházka po vesnici, nocleh s polopenzí v Imlilu

2. den vyzvednutí povinného průvodce na Toubkal a výstup přes Sidi Chamarouch na chatu Muflon, nocleh s polopenzí

3. den výstup trasou North Cwm na vrchol Toubkal (4167 m), nejvyšší vrchol severní Afriky, sestup klasickou trasou přes jižní údolí, nocleh opět na chatě Muflon s polopenzí

4. den přechod sedla Ouanoums 3684 m na jezero Ifni a dále do Amsourzerte (1797 m) na Sahaře, nocleh zde

5. den přejezd do Marrákeše přes sedlo Tichka, jedno z hlavních sedel ve Vysokém Atlasu 2262 m, návštěva středověké kasby Ait Benhaddou a večerní Marrákeš, nocleh v hotelu

6. den návštěva doliny Ourika, známého atlaského letoviska Sidi Fatima, kde lze projít sérii vodopádů a občerstvit se v restauracích v údolí, odpoledne přejezd po nové silnici do Tabantu pod horu M´Goun

7.-9. den trek a výstup na vrchol M´Goun se spaním ve stanu (2 noci). M´Gound je jediná čtyřtisícovka Atlasu mimo skupinu Toubkalu a jedná se o řídce navštěvovanou oblast

10. den odjezd z Atlasu a prohlídka známých vodopádů Ouzoud, které jsou na jaře plné vody, pokračovaní do Středního Atlasu

11. den návštěva pramenů nejdelší marocké řeky Oum Rabia, které tvoří mohutný vodopád v NP Khenifra a pokračování do Azrou na prohlídku cedrových lesů Středního Atlasu s populací opic makaků v NP Ifrane, večer příjezd do Fesu

12. den celodenní prohlídka Fesu

13. den přesun do Marrákeše a odlet

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku, transfery na akci dle programu, zajištění ubytování - doporučujeme variantu s polopenzí, organizační zajištění, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, povinného průvodce na Toubkal, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování a stravu, vstupy do památek, osobní útratu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Pohodový trek severoafrickými horami, který zvládne každý turista s trochou zkušeností. Z našich vysokohorských akcí se jedná spíše o lehčí a pohodovější výpravu, která neklade nijak extrémní nároky na účastníka. I výstupy na čtyřtisícové štíty jsou v podstatě chodeckou záležitostí na sněhu bez nutnosti jakéhokoliv jištění.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní pochod s denní dávkou okolo 15 km.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro vysokohorskou turistiku. Je to již suchá sezóna, ale s dostatkem sněhu ve vysokých polohách, který činí veškeré výstupy a přechody pohodlnějšími - v létě a na podzim jemná suť velmi ujížní pod nohama. Teploty jsou okolo 10 stupňů přes den a v noci kolem nuly. V nížinách jsou pak denní normály kolem 25 stupňů.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici a malý příruční do letadla - ten však na túrách spíše nevyužijete - bude možné jej nechat v depozitu.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu pod horami budeme spát v hotelích s polopenzí, s možností nákupu potravin (Imlil, Marrákeš), na chatě pod Toubkalem budeme mít rovněž polopenzi a postel. V horách pak budeme dvakrát spát ve vlastním stanu.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v nížinách dostupný.

JAZYK A ČAS
V Maroku se mluví arabsky, berbersky, francouzsky, lze se domluvit i anglicky. Časový posun je mínus 1 hodina.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B. Může být vyžadována žlutá zimnice.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách, kde nebývají problémy s výškovou nemocí. Výstup po vlastních nohách zaručí dostatečnou aklimatizaci pro výstupy v horách.

VYBAVENÍ
Stan, karimatka, spacák, trekové hůlky, mačky (sníh). Potřeby na vaření jen pokud chcete ty 2 noci vařit. Pevná treková obuv. Oblečení dole na teplé podnebí, ovšem decentní (NE kraťasy a tílka). Oblečení nahoře na teploty pod nulou. Pozor, nutná ochrana proti slunci - klobouk, šátek, pomáda, krém s vysokým faktorem. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Marokem bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 150-200 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2022