PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2023

EL SALVADOR A HONDURAS | 14 DNÍ (LEDEN)

TO NEJLEPŠÍ Z MADAGASKARU | 17 DNÍ (DUBEN)

NEJKRÁSNĚJŠÍ PERUÁNSKÉ TREKY A PAMÁTKY SEVERU | 16 DNÍ (KVĚTEN)

PŘECHOD SIERRY NEVADY | ŠPANĚLSKO | 4 DNY (KVĚTEN)

KAPADOKIE A HORY ANATOLIE | TURECKO | 10 DNÍ (ČERVEN)

ÁZERBAJDŽÁNEM NA NEJVYŠŠÍ HORU BAZARDUZU | 11 DNÍ (ČERVEN)

PERLY STŘEDNÍ ASIE - PAMÁTKY A TURISTIKA | UZBEKISTÁN, TÁDŽIKISTÁN, KYRGYZSTÁN | 12 / 15 DNÍ (ČERVENEC)

PRVOVÝSTUPY NA RÚŠÁNSKÉM PAMÍRU, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

ŠTÍT MOSKEVSKÉ OLYMPIÁDY 5883 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

TURISTIKA V ARMÉNSKÝCH HORÁCH Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (ZÁŘÍ)

MERA PEAK 6476 M | NEPÁL | 17 DNÍ (ŘÍJEN)

OKRUH ZÁPADNÍ AFRIKOU - BENIN A TOGO | 12 DNÍ (LISTOPAD)

SEVERNÍ KAMERUN | 9 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

KAMERUNSKÁ HORA 4020 M A PRALESY STŘEDNÍ AFRIKY | 10 DNÍ (PROSINEC)

MOŽNOSTI SPOJENÍ AKCÍ BENIN A TOGO / SEVERNÍ KAMERUN / KAMERUNSKÁ HORA

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2023 > NEPÁL

MERA PEAK 6476 M, KHUMBU | NEPÁL

Jedna z nejlépe dostupných a oblíbených nepálských šestitisícovek

Trekový vrchol = jednoduchá administrativa a nepotřebujeme styčného důstojníka ani drahý expediční permit

Z vrcholu uvidíme Mount Everest, ČO Oju, Lhotse, Makalu, Kangčendžungu, Čamlang a Baruntse

Projdeme krásnými lesy NP Makalu Barun, kde lze zahlédnout pandy červené

Prohlídka Káthmándú je samozřejmostí

PAMiR7000

5. - 22. října (18 dní)

34 900 Kč plus letenka (cena již od 17 000 Kč plus let do Lukly)

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do Káthmándú

2. den přílet do KTM, transfer na hotel v centru Thamel, prohlídka vybraných zajímavostí v KTM (opičí chrám Swayambunath, po nákupech v uličkách Thamelu zakotvíme jako správní Češi u Toma a Jerryho), nocleh v hotelu

3. den ranní transfer na letiště, let do Phaplu, odkud budeme pokračovat džípy do východiska treku, do vesnice Bung 1700 m, nocleh

4. den začátek treku, z Bungu nastoupáme za 4 hodiny do Kiraule ke klášteru Boskom Gompa 2600 m

5. den pětihodinový výstup nás zavede do osady Chalem Kharka 3580 m

6. den celodenní aklimatizační pobyt ve výšce Chalem Kharky, procházky, odpočinek

7. den přechod sedla Janai Purima k jezeru Panch Pokhari a dále do osady Khola Kharka 4300 m zabere asi 6 hodin. Přechod vysokého sedla 4460 m je dobrým alimatizačním tahem

8. den trek do Khote do doliny Hinku k řece Hinku khola a do osady Khote (3600 m)

9. den Khote - Tagnag (4360 m, 5-6 hodin)

10. den po moréně ledovce Dig dojdeme na tábořiště Dig Charka 4659 m, pokračujeme přes splaz ledovců Hinku (Nup a Shar), v závěru strmě na tábořiště Chare (Khare) 5045 m, náš BC pro výstup na Mera peak. Odtud uvidíme přímo do severní stěny Mera peaku.

11. den aklimatizační den v okolí BC, výstup do sedla Mera La 5415 m, nocleh opět v BC

12. den výstup do výškového tábora 5780 m pod vrcholem Mera peaku

13. den vrcholový den! ledovcový výstup na vrchol Mera peaku 6461 m (Centrální vrchol) a 6476 m (Severní vrchol). Z vrcholu si užijeme fantastický výhled na Mount Everest, ČO Oju, Lhotse, Makalu, Kangčendžungu, Čamlang a Baruntse. Návrat do výškového tábora, sbalení stanů a pokračování v sestupu až na suché tábořiště (mimo sníh) Khare 5045 m

14. den unaveni z předchozího výstupového dne, tento den pouze sestoupíme za 4 hodiny do Kothe (3691 m) do lodge

15. den do Lukly půjdeme jinou, kratší trasou, přes sedlo Zatrwa La (4600 m), proto musíme vystoupat téměř až pod něj do osady Thuli Charka 4300 m trasou kolem několika čhortenů, nocleh v lodgi

16. den přechod sedla Zatrwa La a sestup až hluboko dolů do Lukly 2840 m, nocleh v lodgi před odletem do KTM

17. den ranní let do KTM, odpoledne odpočinek v KTM, nocleh v hotelu

18. den rezervní den v KTM na špatné počasí v Lukle

19. den odlet do ČR

PAMiR7000

Cena zahrnuje: zpáteční letenka do Nepálu, všechny transfery během akce dle programu, ubytování dle programu v KTM, Mera peak climbing permit, Makalu Barun national park permit, agenturní poplatek, 1 nosič na 2 lidi (13 kg nákladu na osobu, počítáme s tím, že zbývajících cca 10 kg poneseme v rámci daypacku), pojištění nosičů, turistické vízum, kompletní organizační zabezpečení, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: osobní útratu, stravu. Ubytování v lodgích je zdarma v případě konzumace večeře a snídaně. Příplatek za dalších 13 kg nákladu (tzn. máte celého nosiče pouze pro sebe) 200 USD - ovšem dle našeho názoru zcela stačí mít nosiče pro oněch 13 kg.

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

LETENKY Vše zde uvedené o letenkách vychází ze všeobecných podmínek CK, ale protože víme, že je nikdo nečte, tak ještě jednou: letenky jsou předmětem vztahu klient - letecká společnost. CK nijak do tohoto vztahu nevstupuje a už vůbec není tím, kdo klientovi letenku prodal. Tím je vždy letecká společnost. CK pouze v zastoupení kupuje pro klienty letenky na účet i jméno klienta (letenku ani nemůže CK nakoupit a pak prodat, protože letenka se vždy kupuje na konkrétní jméno cestujícího). Tuto práci dělá CK navíc a to zdarma - klient letenku obdrží za cenu, za kterou ji letecká společnost vystavila. Přínosem pro CK je skutečnost, že si takto pohlídá stav, kdy všichni budou mít koupenou letenku na správné datum i let. Stejně tak CK pouze přepošle veškeré informace, které k leteckému přesunu od letecké společnosti obdrží a není nijak schopna ověřit jejich úplnost a správnost. U leteckých zájezdů začíná program zájezdu až na letišti v cílové zemi po průchodu hraniční a celní kontrolou a tamtéž končí. Opravdu tedy nemůže CK ovlivnit, zda letecká společnost pošle úplné a správné pokyny, stejně jako kvalitu jídla v letadle, případně pohodlí na letištích. Toto není předmětem práce CK. Pokud někdo uvedenému nerozumí, případně nechce rozumět, rádi mu přepošleme letový řád k zájezdu a dotyčný si dle něj může sám letenku zakoupit, případně si vyhledat jinou, výhodnější, ale vždy tak, aby byl v cílove destinaci nejpozději zároveň s příletem skupiny a odlétal nejdříve s odletem skupiny.

PAMiR7000

NÁROČNOST
Jedná se o klasický trek s výstupem na šestitisícový trekový kopec. Mera peak si opravdu zaslouží označení trekový, protože žádné technické obtíže nepředstavuje. Ve stanu budeme spát celkem 4 noci, zbytek bude v pohodlí lodgí se stravou a pitím.

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní pochody s denní dávkou okolo 12 km. Vstávání je v normálních ranních hodinách, program vždy končí kolem 15.-16. hodiny.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Říjen je součást podzimní trekové sezóny, která je vhodná pro treky a výstupy na nižší kopce. Chladnější dny zaručují jasné nebe a daleké výhledy, ideální doba na trekking, fantastické počasí. Vrchol však bude mrazivý a studený.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden batoh na expedici. Během treku si poneseme tzv. daypack, tedy cca 10 kg batoh s věcmi, které budete přes den potřebovat, nebo je nechcete z nějakého důvodu nechat nést nosiči. Nosiči dostanou zbývajících 13 kg vašich zavazadel. Celkovou hmotnost stejně budeme směřovat ke 23 kg, které bývají limitem z hlediska leteckých společností.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu budeme spát v jednoduchých hotelích, v lodgích (možnost stravy, pití, wifi). Spacák (teplý) s sebou. V závěru výstupu pak budeme nocovat ve vlastním stanu.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení a také zde je GSM signál.

JAZYK A ČAS
V Nepálu se mluví a píše nepálsky, rozšířená a běžná je angličtina. Časový posun je 4 3/4 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B.

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve vysokých nadmořských výškách přes 6000 m. Je vhodné aby účastníci již měli nějakou zkušenost s výškou za sebou. Pro vyvarování se problémům budeme postupovat pomalu a dodržovat pitný režim. Vedoucí akce má zkušenosti s opakovaným vedením skupin v nadmořských výškách okolo 7000m. CK zakazuje a naprosto se distancuje od laické aplikace léků na výškovou nemoc (Dexamethason, Nifedipin) či „preventivního“ užívání diuretik (Diluran) samotnými účastníky expedice, ať už ve formě tablet či injekcí. Jakékoliv problémy způsobené porušením tohoto pravidla nebude CK řešit.

PAMiR7000

VYBAVENÍ
Seznam doporučeného vybavení bude zaslán přihlášeným účastníkům. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 23 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Nepálem vízový styk. Vízum se vyřizuje na letišti po příletu a je zahrnuto v ceně expedice.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 300 USD.

PAMiR7000

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný minimálně do října 2024. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2022