PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2023

EL SALVADOR A HONDURAS | 14 DNÍ (LEDEN)

BELIZE | 10 DNÍ (ÚNOR)

TO NEJLEPŠÍ Z MADAGASKARU | 17 DNÍ (DUBEN)

NEJKRÁSNĚJŠÍ PERUÁNSKÉ TREKY A PAMÁTKY SEVERU | 16 DNÍ (KVĚTEN)

PŘECHOD SIERRY NEVADY | ŠPANĚLSKO | 4 DNY (KVĚTEN)

KAPADOKIE A HORY ANATOLIE | TURECKO | 10 DNÍ (ČERVEN)

PERLY STŘEDNÍ ASIE - PAMÁTKY A TURISTIKA | UZBEKISTÁN, TÁDŽIKISTÁN, KYRGYZSTÁN | 12 / 15 DNÍ (ČERVENEC)

PIK LENINA 7134 M | KYRGYZSTÁN | 17-21 DNÍ (ČERVENEC-SRPEN)

PRVOVÝSTUPY NA RÚŠÁNSKÉM PAMÍRU, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

ŠTÍT MOSKEVSKÉ OLYMPIÁDY 5883 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

NUN 7135 m, KAŠMÍRSKÝ HIMALÁJ | INDIE | 26 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

SATOPANTH 7075 M, GARHWALSKÝ HIMALÁJ | INDIE | 26 DNÍ (ZÁŘÍ)

TURISTIKA V ARMÉNSKÝCH HORÁCH Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (ZÁŘÍ)

MERA PEAK 6476 M | NEPÁL | 17 DNÍ (ŘÍJEN)

OKRUH ZÁPADNÍ AFRIKOU - BENIN A TOGO | 12 DNÍ (LISTOPAD)

SEVERNÍ KAMERUN | 9 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

KAMERUNSKÁ HORA 4020 M A PRALESY STŘEDNÍ AFRIKY | 10 DNÍ (PROSINEC)

MOŽNOSTI SPOJENÍ AKCÍ BENIN A TOGO / SEVERNÍ KAMERUN / KAMERUNSKÁ HORA

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2023 > PIK LENINA 7134 M, PIK RAZDĚLNAJA 6200 M

PIK LENINA 7134m | PIK RAZDĚLNAJA 6200 M | KYRGYZSTÁN

Zcela nově pojatá expedice na Leninův štít a nižší vrchol Razdělnaja

Na akci se počítá se samostatným působením skupiny bez českého průvodce/delegáta na místě

Stejně jako na jiných podobných akcích vše bude zajištěno našimi prověřenými místními partnery

Akce vychytává tzv. Pamírské léto, nejpěknější část roku pro výstupy

PAMiR7000

dle přání klienta, doporučujeme pamírské léto mezi 20.7. a 10.8. (17 - 21 DNÍ)

450 USD paket Ekonom+ plus letenka již od 10 900 Kč

850 USD paket Basic plus letenka již od 10 900 Kč

1350 USD paket Komfort plus letenka již od 10 900 Kč

minimální počet účastníků 1

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy/Vídně do Oše. Přesun bude probíhat přes Istanbul

2. den přílet do Oše, transfer na ubytování, celodenní nákupy v Oši, odpočinek po cestě, nocleh se snídaní v Oši.

3. den přejezd do BC Ačik Taš 3600m, ubytování v základním táboře, nocleh

4. - ?. den působení po Leninovým štítem a Razdělnou. Rozsah služeb dle Vašeho výběru. Co zahrnují jednotlivé pakety viz níže.

Předposlední den ranní odjezd do Oše, odpoledne nákupy na bazaru, Sulejmanova hora apod., nocleh v Oši

Poslední den ranní odlet domů

PAMiR7000

Cena EKONOM PLUS PAKET zahrnuje: Zajištění letenky do Oše (cena letenky není zahrnuta v ceně akce), vyzvednutí na letišti a odvoz na letiště, doprava letiště – Oš a zpět, doprava Oš – BC Ačik Taš a zpět (s oběděm), 2x ubytování v Oši se snídaní, povolení do pohraniční zóny Kyrgyzstánu, stanování ve vlastním stanu v BC a C1 na území tábora s využitím infrastruktury tábora (WC, horká sprcha v BC a umývárna v C1, úschovna, pitná voda, dobíjení elektřinou, využití satelitního telefonu...), ekologický poplatek za pobyt na kopci, registrace u záchranářů, půjčení krátkovlnných vysílaček na výstup, konzultace lékaře v BC a C1, ročenka VERTIGO, organizační zabezpečení, sleva až 30% na vybavení PAMIR7000 (neplatí pro spací pytle), mapové a informační materiály.

Cena BASIC PAKET navíc zahrnuje: vše z paketu Ekonom plus a navíc ubytování v BC a C1 ve dvoumístných stanech, v BC dokonce s přivedenou elektřinou, strava 3x denně systémem švédský stůl

Cena KOMFORT PAKET navíc zahrnuje: vše z paketu Basic a navíc postavené stany v C2 (5300 m) a C3 (6100 m)

KDY SE PŘIHLÁSIT Nejpozději 5 týdnů před odletem nebo do naplnění kapacity.

Cena nezahrnuje: Případné další noclehy a program v Kyrgyzstánu v případě ukončení výstupu na Leninův štít dříve, vynášku zavazadel do C1 (1-3 USD/kg), případné jiné poplatky a služby, plynové bomby (8-10 USD za kus 240 gr. - systém VAR, ne Campingaz

PAMiR7000

Pamírský horský klub: přihláškou na akci se člen výpravy stává členem Pamírského horského klubu. Toto členství je bezplatné, lze jej kdykoliv zrušit prostým oznámením o zrušení. Členství jej opravňuje k čerpání slev na další akce (5 %) a k nákupu outdoorového vybavení PAMIR7000 za klientské ceny kdykoliv po akci v budoucnu.

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Jedná se o náročnou velehorskou akci, která předpokládá znalost pohybu v ledovcovém terénu. Pokud váháte, doporučujeme účast na naší akci Nácvik ledovcových technik. Na akci se nebudeme pohybovat ve skalním terénu. Budeme spát několik dní po sobě na ledovci nebo na sněhu, což je náročné jak na vybavení, tak na psychickou odolnost. Vyžadujeme zkušenosti s výškou minimálně 4000 metrů. Zavazadla do BC vyveze auto, do C1 je vynesou koně (za poplatek). V oblasti je přes den intenzivní sluneční záření. Náročnost kopce je hlavně v rovině psychické, kdy je nutné se vyrovnat s dlouhodobým nepohodlím a náročnosti vážné horské expedice. Pro celkové absolvování stačí dobrá fyzická kondice a psychická odolnost. Účastníky, kteří nebudou schopni absolvovat terén Severního Pamíru (tj. přecenili vlastní schopnosti a přihlásili se na akci, která není pro ně vhodná) bude moci vedoucí oficiálně vyloučit kdykoliv během akce z programu – v té chvíli přestávají být účastníky akce a vyčkají do ukončení akce v BC. Stejně tak lze naložit s účastníky, kteří svou nedostatečnou aklimatizací a nedostatečných odhadem vlastních schopnosti mohou ohrozit zbytek výpravy – zkušenosti z minulých výprav, kdy někteří lidé byli naprosto nesoudní k vlastnímu stavu.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Kromě vrcholového dne se startuje během rána či dopoledne (mezi 7,00 – 9,00). Denní dávky pochodu jsou následující: aklimatizace na sedlo cca 4 hodiny, BC-C1 cca 5-8 hodin, C1-C2 cca 5-8 hodin, C2-C3 cca 2-5 hodin, vrcholový úsek cca 6-9 hodin nahoru a 2-4 hodiny dolů. Sestupové trasy jsou poloviční.

VEDOUCÍ
Na akci není přítomen český vedoucí/delegát. Je nutná alespoň základní znalost angličtiny nebo ruštiny pro komunikaci s našim partnerských personálem.

POČASÍ
V období naší návštěvy je v Severního Pamíru krátké velehorské léto. Noční teploty mohou kdykoliv spadnout pod nulu i ve výškách kolem 4000 m. Denní jsou naopak velmi teplé (20-25 stupňů) a sluneční záření je velmi intenzivní. V odpoledních hodinách hrozí srážky, v těchto místech většinou sněhové. Teploty za jasného počasí a bezvětří ve vrcholových částech bývají okolo mínus 20 stupňů. Vítr a nadmořská výška výrazně ovlivňují výslednou teplotu. Delší období nestabilního počasí v tomto období roku nebývají.

PAMiR7000

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici, se kterým se pak budeme pohybovat celou dobu. Malý batoh nevyužijete. V Oši bude možnost depozitu nepotřebných věcí. Minimální litráž je 60 lt., lépe však 75 lt. Doporučujeme použít pytel na přepravu letadlem (viz náš e-shop), který pak použijete na dopravu nákladu koňmi.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
V Oši budeme spát v jednoduchém ubytování v soukromí, kde je WC, sprcha a budeme zde mít zajištěno stravování formou polopenze, je zde WIFI. V Oši přes den hrozí vypnutí vody ze strany města, proto na to buďte připraveni, domácí za to nemohou. V horách budeme spát ve vlastních stanech (možnost zapůjčení v CK) a vařit si na vlastních vařičích z vlastních zásob.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu bude pokrytí signálem GSM pouze v Oši a během přesunu až do poloviny vzdálenosti mezi BC a C1 (vzácně až do C1). V Oši je možnost nabíjet el.baterie (foto, video). V horách bude možnost dobíjení v BC a C1 – omezený počet zásuvek jen po dobu provozu generátoru. V C1 bude přítomen satelitní telefon, který za poplatek mohou využívat všichni účastníci expedice.

JAZYK A ČAS
Ve Kyrgyzstánu se mluví kyrgyzsky, uzbecky a rusky. Omezeně se lze dohovořit také anglicky. Časový posun je plus 4 hodiny.

ZDRAVÍ
Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B, jako ostatně na všechny akce.

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve velmi vysokých nadmořských výškách. Je vhodné aby účastníci již měli nějakou zkušenost s výškou za sebou. Pro vyvarování se problémům budeme postupovat pomalu a dodržovat pitný režim. Dále budeme sledovat příslušné zdravotní ukazatele (tlak, tep, nasycení krve kyslíkem), které budou indikovat možnost dalšího pokračování ve výstupu každého účastníka. Vedoucí akce má zkušenosti s vedením skupin nadmořských výškách okolo 7000m. CK zakazuje a naprosto se distancuje od laické aplikace léků na výškovou nemoc (Dexamethason, Nifedipin) či „preventivního“ užívání diuretik (Diluran) samotnými účastníky expedice, ať už ve formě tablet či injekcí. Jakékoliv problémy způsobené porušením tohoto pravidla nebude CK řešit.

VYBAVENÍ
Seznam doporučeného vybavení bude zaslán přihlášeným účastníkům. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 23 nebo 30 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Kyrgyzstánem bezvízový styk. Stačí platný cestovní pas. Povolení do pohraniční zóny je zahrnuto v ceně expedice a bude se vyřizovat nejméně měsíc před odletem.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 200 EUR. Plynové kartuše budeme objednávat předem za cenu okolo 9 EUR/ 250g plynu a vyzvedneme si je v Oši. Poplatek za vynášku zavazadel koněm se pohybuje mezi 1-3 USD/1 kg.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný do července 2021. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2022