PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2021

ARARAT 5156 M A PAMÁTKY KURDISTÁNU - BEZ TESTU | TURECKO | 8 DNÍ (DUBEN/KVĚTEN)

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA BEZ LIDÍ | 8 DNÍ (KVĚTEN)

TREK FANSKÝMI HORAMI S VÝSTUPEM NA ČIMTARGU 5489 M | TÁDŽIKISTÁN | 14 DNÍ (ČERVEN)

TREKKING VE SVANETII | GRUZIE | 9 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍTY KRASINA (5999 M), CURUPY (5849 M) A SKOBELEVA (5051 M), SEVERNÍ PAMÍR, ALAJ | KYRGYZSTÁN | 14 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

PIK KARLA MARXE 6723 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (ZÁŘÍ)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (LISTOPAD)

NA DNO AFRIKY | DŽIBUTSKO | 9 DNÍ (PROSINEC)

NA NEJVYŠŠÍ HORU CHORVATSKA | PRODLOUŽENÝ VÍKEND

UTAJENÉ PERLY BOSNY I HERCEGOVINY | SVATÝ VÁCLAV - PRODLOUŽENÝ VÍKEND

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2021 > TREKKING VE SVANETII

TREKKING VE SVANETII | GRUZIE

Svanetie je momentální hit Gruzie číslo 1. Překrásné hory, překrásná příroda, milí a pohostinní lidé a k tomu neuvěřitelná atmosféra středověkých kamenných vesnic plných dramatických věží, které jako prsty propichují oblohu.

Na letošní léto jsme vybrali přípravný trek mimo ledovce a výstup na Lajlu, nejvyšší vrchol svanského hřebene Kavkazu

Vstup s testem nebo pro očkované bez testu

Na konci akce si dáme trochu cestování po gruzínských památkách

Kromě krásných výstupů navštívíme i Mestii a Latali, dvě krásné kamenné staré vesnice, plné středověkých kamenných věží

Pouze 3 dny dovolené.

PAMiR7000

2. - 10. července 2021 (9 dní)

13 900 Kč plus letenka (již od 6 000 Kč - přímý let z Katowic)

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den večerní odlet z Katowic do Kutaisi/Gruzie (17,10-22,20), odjezd do Mestie

2. den krátká noc v Mestii, celodenní túra na jezera Koruldi nad Mestií, poblíž je špičkový vyhlídkový bod na Ušbu a oblast Lekzyru, sestup okružní trasou zpět do Mestie

3. den celodenní túra nalehko do doliny ledovce Gul k pomníku horolezců, kteří zahynuli na Ušbě (obdoba Symbolického cintorínu), cestou překrásné výhledy na jižní Ušbu, návrat do hotelu

4. den odpočinková túra - přechod vesnicemi se středověkými věžemi mezi vesnicemi Žabeši a Mestia

5. den výstup do vrchního bivaku zalesněnými svahy Svanského hřebene pod vrchol Lajla

6. den výstup ledovcem na Lajlu a sestup dolů do civilizace

7. den rezervní den na sestup a na počasí, pokud jej nevyužijeme, uděláme nějakou jednodenní túru okolo Mestie

8. den ráno odjezd do Kutaisi se zastávkou u moře na koupání (letovisko Anaklia) a na středověké město Nokalakevi a termální prameny poblíž, večer příjezd na letiště (22,50 odlet)

9. den po půlnoci přílet do Katowic

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku, všechny transfery na akci dle programu, propustku do pohraniční zóny, společné jištění pro výstupy (sněhové kotvy, šrouby, lana...), organizační zajištění, český horský průvodce (ruština, angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování v Mestii (cca 20 USD osoba/noc se snídaní ve dvoulůžkovém pokoji), další osobní útratu, vstupné do památek

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
horská turistika, výstup na Lajlu pak vyžaduje jisttu pohybu ve sněhovém terénu. Technicky je snadný a vhodný i pro začátečníky - ovšem závěrečný ledovcový úsek lze vynechat.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Trekové přístupy jsou celodenní turistikou, vrcholové výstupy jsou ve znamení brzkho startu a rychlého návratu pod ledovec (tj. do oběda)

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny a ruštiny.

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je hlavní sezóna ve Svanetii.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden batoh na expedici a malý příruční do letadla - ten však na túře nevyužijete, budete ho moci nechat v depozitu v Latali.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
V Mestii budeme spát v hostelu se snídaní, kde bude možnost i večeře - velmi bohatá v podobě svanské a gruzínské kuchyně, která vás zcela zasytí. Pohostinosti Svanů si na tomto výletě užijete dosyta a budete jí velmi mile překvapeni. Večerní ochutnávky čači (vinná pálenka) a místního gruzínského vína jsou téměř povinné. V horách pak budeme odkázání na vlastní stan a vaření. Plynové kartuše zajistíme bez problémů na místě po příletu, není je nutné objednávat.

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Na ubytování bude k dispozici jak GSM signál, tak elektřina (naše zásuvky), v horách pak satelitní telefon.

PAMiR7000

JAZYK A ČAS
V Gruzii se domluvíte rusky. Časový posun je plus 2 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B.

POJIŠTĚNÍ
Na tuto akci doporučujeme pojištění u ČHS (www.horosvaz.cz).

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních výškách, které by neměly nijak negativně ovlivňovat účastníky.

PAMiR7000

VYBAVENÍ
Horská obuv na ledovec, ochrana proti slunci i dešti. Oblečení dole na teplé podnebí, na horách pak na teploty do mínus 5 až 10 stupňů. Pozor, nutná ochrana proti slunci - klobouk, šátek, pomáda, krém s vysokým faktorem. Nutný je stan na dvojici, vařič, vaření, spacák, karimatka. Přilba, sedák, mačky, cepín, 2 karabiny, 2 smyčky. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Gruzií bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 100 USD.

Formality: na výpravu stačí občanský průkaz nebo cestovní pas (v případě přestupu mimo EU). Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2021