PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2023

EL SALVADOR A HONDURAS | 14 DNÍ (LEDEN)

BELIZE | 10 DNÍ (ÚNOR)

TO NEJLEPŠÍ Z MADAGASKARU | 17 DNÍ (DUBEN)

NEJKRÁSNĚJŠÍ PERUÁNSKÉ TREKY A PAMÁTKY SEVERU | 16 DNÍ (KVĚTEN)

PŘECHOD SIERRY NEVADY | ŠPANĚLSKO | 4 DNY (KVĚTEN)

KAPADOKIE A HORY ANATOLIE | TURECKO | 10 DNÍ (ČERVEN)

PERLY STŘEDNÍ ASIE - PAMÁTKY A TURISTIKA | UZBEKISTÁN, TÁDŽIKISTÁN, KYRGYZSTÁN | 12 / 15 DNÍ (ČERVENEC)

PIK LENINA 7134 M | KYRGYZSTÁN | 17-21 DNÍ (ČERVENEC-SRPEN)

PRVOVÝSTUPY NA RÚŠÁNSKÉM PAMÍRU, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

ŠTÍT MOSKEVSKÉ OLYMPIÁDY 5883 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

NUN 7135 m, KAŠMÍRSKÝ HIMALÁJ | INDIE | 26 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

SATOPANTH 7075 M, GARHWALSKÝ HIMALÁJ | INDIE | 26 DNÍ (ZÁŘÍ)

TURISTIKA V ARMÉNSKÝCH HORÁCH Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (ZÁŘÍ)

MERA PEAK 6476 M | NEPÁL | 17 DNÍ (ŘÍJEN)

OKRUH ZÁPADNÍ AFRIKOU - BENIN A TOGO | 12 DNÍ (LISTOPAD)

SEVERNÍ KAMERUN | 9 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

KAMERUNSKÁ HORA 4020 M A PRALESY STŘEDNÍ AFRIKY | 10 DNÍ (PROSINEC)

MOŽNOSTI SPOJENÍ AKCÍ BENIN A TOGO / SEVERNÍ KAMERUN / KAMERUNSKÁ HORA

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2023 > KAPADOKIE, ALADAGLAR, ERCIYES DAG

KAPADOKIE A HORY ANATOLIE | TURECKO

Kapadokie je se svými skalními chrámy, kláštery a pevnostmi absolutní TOP destinací v rámci Turecka

Vápencový Aladaglar svítí při západu slunce všemi odstíny červené a růžové a je tak kontrastem k ostatním žulovým a sopečným pohořím Turecka

Erciyes Dag je stará sopka, která ční nad centrální anatolskou plošinou a v červnu má ještě výraznou sněhovou čepici

Rané léto ještě nabízí sníh pro ulehčení chůze po suťových svazích Aladaglaru i Erciyese, budeme však potřebovat hůlky a turistické mačky

Třídenní a dvoudenní trek bude napohodu s minimální zátěží

PAMiR7000

16.-25. června 2023 (10 dní)

19 900 Kč plus letenka cca 6 000 Kč

maximální počet účastníků 8

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet do Adany a večerní přesun pod hory Aladaglar, do krásně zalesněné doliny Emli Vadisi, nocleh v penzionu

2. den rozehřívací túra dolinou Emli Vadisi, která nevede na žádný vrchol, ale míří krásnými lesy (ostatní části Aladaglaru, které navštívíme, jsou bezlesé) nahoru do doliny pod rozeklané štíty, návrat zpět

3. den první den třídenního treku pohoří Aladaglar. Pod druhou nejvyšší horou Demirkazik 3756 m vystoupáme k jezeru Čagalin (2950 m) pod vrchol Koca Sarp, nocleh ve stanu

4. den přechod dvou sedel na jezerní plošinu Yedigöller na východní straně pohoří, kde budeme spát ve stanu

5. den přes sedlo Emler, odkud odbočíme na jediný trekově dostupný vysoký vrchol pohoří Emler (3723 m), přejdeme zpět na západní stranu hor. Půjdeme přímo pod nejvyšším vrcholem pohoří Kizilkaya 3771 m. Odpoledne sjzed pod hory na ubytování.

6. a 7. den dvoudenní návštěva kouzelného regionu Kapadokie, oblasti Goreme, plné skalních měst, pevností, klášterů a kostelů. TOP turecké lákadlo východní Anatolie. Památka UNESCO.

8. den přejezd do oblasti města Kayseri na centrální plošině, kde vyrazíme pod vrchol staré sopky Erciyeš Dagi 3916 m, která má na severní straně malý ledovec. Vystoupáme loukami do východní kotliny pod vrchol, kde přespíme ve stanu.

9. den výstup na samotný vrchol Ercyjáše a sestup pod hory, oodpoledne odjezd znovu do NP Aladaglar, tentokrát z východní strany, kde uprostřed lesů leží vesnice Kapuzbaši s mnoha vodopády, která je popisovaná jako ráj na zemi, nocleh pod vodopády

10. den cesta do Adany a odpolední odlet domů

PAMiR7000

Cena zahrnuje: Letenka do Adany a zpět, veškerá pozemní logistika, český horský průvodce celou dobu expedice přítomen se skupinou (jazykové vybavení plynulá angličtina, plynulá ruština), ročenka VERTIGO, organizační zabezpečení, sleva až 30% na vybavení PAMIR7000 (neplatí pro spací pytle), mapové a informační materiály.

Cena nezahrnuje: noclehy, vstupné do památek

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

PAMiR7000

LETENKY Vše zde uvedené o letenkách vychází ze všeobecných podmínek CK, ale protože víme, že je nikdo nečte, tak ještě jednou: letenky jsou předmětem vztahu klient - letecká společnost. CK nijak do tohoto vztahu nevstupuje a už vůbec není tím, kdo klientovi letenku prodal. Tím je vždy letecká společnost. CK pouze v zastoupení kupuje pro klienty letenky na účet i jméno klienta (letenku ani nemůže CK nakoupit a pak prodat, protože letenka se vždy kupuje na konkrétní jméno cestujícího). Tuto práci dělá CK navíc a to zdarma - klient letenku obdrží za cenu, za kterou ji letecká společnost vystavila. Přínosem pro CK je skutečnost, že si takto pohlídá stav, kdy všichni budou mít koupenou letenku na správné datum i let. Stejně tak CK pouze přepošle veškeré informace, které k leteckému přesunu od letecké společnosti obdrží a není nijak schopna ověřit jejich úplnost a správnost. U leteckých zájezdů začíná program zájezdu až na letišti v cílové zemi po průchodu hraniční a celní kontrolou a tamtéž končí. Opravdu tedy nemůže CK ovlivnit, zda letecká společnost pošle úplné a správné pokyny, stejně jako kvalitu jídla v letadle, případně pohodlí na letištích. Toto není předmětem práce CK. Pokud někdo uvedenému nerozumí, případně nechce rozumět, rádi mu přepošleme letový řád k zájezdu a dotyčný si dle něj může sám letenku zakoupit, případně si vyhledat jinou, výhodnější, ale vždy tak, aby byl v cílove destinaci nejpozději zároveň s příletem skupiny a odlétal nejdříve s odletem skupiny.

NÁROČNOST
Jedná se o středně náročnou horskou akci, která zahrnuje běžnou turistiku. V horách ve vysokých polohách ještě bude touto dobou sníh.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

POČASÍ
V období naší návštěvy je ve střední Anatolii teplotně příjemný začátek léta, vše je ještě šťavnaté a zelené.

PAMiR7000

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jedno větší zavazadlo se všemi věcmi, přebytky budeme nechávat v mikrobusu. Na treky by měl stačit batoh do 50 litrů.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během akce budeme spát v jednoduchých hotelích, v horách ve vlastním stanu. Cena za ubytování (nelze odhadnout rok předem, kdy tento program sestavujeme) není zahrnuta v ceně akce a bude sdělena před odjezdem a na začátku akce vybrána najednou na celý pobyt v EUR či USD.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Celou dobu akce je mobilní signál (včetně mobilních dat).

JAZYK A ČAS
Ve oblasti se mluví turecky a anglicky. Časový posun je plus 2 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B, jako ostatně na všechny akce.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici nebude s výškou problém.

VYBAVENÍ
Seznam doporučeného vybavení bude zaslán přihlášeným účastníkům. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

PAMiR7000

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
S Tureckem máme jak ČR, tak SR bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 200 EUR.

PAMiR7000

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný do června 2024. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2022