PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2023

TO NEJLEPŠÍ Z MADAGASKARU | 17 DNÍ (DUBEN)

NEJKRÁSNĚJŠÍ PERUÁNSKÉ TREKY A PAMÁTKY SEVERU | 16 DNÍ (KVĚTEN)

PŘECHOD SIERRY NEVADY | ŠPANĚLSKO | 4 DNY (KVĚTEN)

ÁZERBAJDŽÁNEM NA NEJVYŠŠÍ HORU BAZARDUZU | 11 DNÍ (ČERVEN)

PANENSKÉ ŠTÍTY PAMIROALAJE | KYRGYZSTÁN | 11 DNÍ (ČERVENEC)

PRVOVÝSTUPY NA RÚŠÁNSKÉM PAMÍRU, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

TURISTIKA V ARMÉNSKÝCH HORÁCH Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (ZÁŘÍ)

MERA PEAK 6476 M | NEPÁL | 17 DNÍ (ŘÍJEN)

OKRUH ZÁPADNÍ AFRIKOU - BENIN A TOGO | 12 DNÍ (LISTOPAD)

SEVERNÍ KAMERUN | 9 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

KAMERUNSKÁ HORA 4020 M A PRALESY STŘEDNÍ AFRIKY | 10 DNÍ (PROSINEC)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2023 > KAMERUN

KAMERUNSKÁ HORA 4095 M, PRALESY A PYGMEJOVÉ STŘEDNÍ AFRIKY

Ačkoliv byste řekli, že Kamerun je středoafrická země, je Kamerunská hora 4095 m nejvyšším vrcholem západní Afriky

Kamerun nabízí krásné pláže z černého (Limbé) i bílého (Kribi) písku lemované pralesem a palmami. Oceníme je hlavně po výstupu na Kamerunskou horu.

Vodopády Lobé u Kribi padají přímo do moře a řeka Lobé nad nimi nabízí výlet na lodích do pygmejských vesnic v pralese proti proudu

Pobřeží pod Kamerunskou horou nabízí jak relax, tak zajímavosti, třeba druhé nejdeštivější místo na světě

Výstup na Kamerunskou horu zvládne každý turista, vždyť budeme mít nosiče!

Téměř celá akce probíhá v anglofonní části Kamerunu

PAMiR7000

30. listopadu - 10. prosince (11 dní)

19 900 Kč plus letenka (cena již od 19 000 Kč)

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do Doualy/Kamerun

2. den přílet do Doualy odjezd do Limbé, návštěva Limbé Wildlife centra, kde mají zachráněné lidoopy a velké opice - gorily nížinné, drilly a mandrily. Nocleh v hotelu na pobřeží, večer koupání v teplém Atlantiku na plážích se sopečným černým pískem

3. den celodenní výlet na zajímavosti na pobřeží Kamerunské hory. Začneme proudem lávy, který v roce 1999 dotekl téměř na pláž a vynutil si novou zatáčku na pobřežní silnici. Budeme pokračovat na mys Debundsha, který je druhým nejdeštivějším místem na světě (10 000 mm ročně, první místo má s 11 000 mm Indie), najdeme zde krásné kráterové Nachtigallovo jezero a starý neměcký maják. Poslední zastávkou budou vodopády Bomana u stejnojmenné vesnice, které padají z výšky 100 metrů do laguny, kde se dá krásně zaplavat, večer opět na pláži u drinku

4. den ráno transfer do německého správního sídla Buea (Bója, 1000 m), podíváme se na Bismarckův pomník. První den výstupu na Kamerunskou horu projdeme bývalými věznicemi, banánovými plantážemi i dolním patrem pravého nefalšovaného deštného pralesa kolem První chaty 1850 m až na Druhou chatu 2850 m, kde přenocujeme ve stanu

5. den výstup přes Třetí chatu 3850 m na nejvyšší vrchol masívu Kamerunské hory Fako 4095 m, kde začíná neuvěřitelná sopečná krajina, která se s krátery táhne dále k jihu, přes kterou dojdeme do dnešního cíle, místa jménem Mannovy prameny (Mann´s springs)

6. den dokončení přechodu zpět do Buey, transfer na pláž

7. den rezervní den - i když je prosinec suchá sezóna, umí zapršet, a proto je tento rezervní den nutný, když ho nevyužijeme, poležíme si den navíc na pláži

8. den přejezd do Kribi v jižním Kamerunu kolem nekonečných kaučukových plantáží, na které si zastavíme na prohlédnutí způsobu sběru kaučuku, odpoledne na bílých plážích Kribi

9. den výlet na vodopády Lobé, které jsou jedny z mála, kdy řeka padá přímo do moře. Nad vodopády si najmeme pirogu a projedeme se po řece Lobé do nitra pralesa, kde je možné navštívit vysnice Pygmejů Baka, nejmenších lidí světa, nocleh v Kribi

10. den cesta do Doualy na letiště k odletu domů, zastávka v pralese u vesnice Elogbatiadi, kde také najdeme pygmejské tábory poblíž, večerní/noční odlet domů

11. den přílet zpět domů

PAMiR7000

Cena zahrnuje: zpáteční letenka do Kamerunu, všechny transfery během akce dle programu, zajištění ubytování, zajištění výstupu na Kamerunskou horu, kompletní organizační zabezpečení, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování (bude účtováno v platných cenách roku 2023), poplatek za výstup na Kamerunskou horu, za guidy a nosiče (bude účtováno dle ceníku, který bude platit na sezónu 2023/2024), osobní útratu, stravu. Vízum do Kamerunu.

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

LETENKY Vše zde uvedené o letenkách vychází ze všeobecných podmínek CK, ale protože víme, že je nikdo nečte, tak ještě jednou: letenky jsou předmětem vztahu klient - letecká společnost. CK nijak do tohoto vztahu nevstupuje a už vůbec není tím, kdo klientovi letenku prodal. Tím je vždy letecká společnost. CK pouze v zastoupení kupuje pro klienty letenky na účet i jméno klienta (letenku ani nemůže CK nakoupit a pak prodat, protože letenka se vždy kupuje na konkrétní jméno cestujícího). Tuto práci dělá CK navíc a to zdarma - klient letenku obdrží za cenu, za kterou ji letecká společnost vystavila. Přínosem pro CK je skutečnost, že si takto pohlídá stav, kdy všichni budou mít koupenou letenku na správné datum i let. Stejně tak CK pouze přepošle veškeré informace, které k leteckému přesunu od letecké společnosti obdrží a není nijak schopna ověřit jejich úplnost a správnost. U leteckých zájezdů začíná program zájezdu až na letišti v cílové zemi po průchodu hraniční a celní kontrolou a tamtéž končí. Opravdu tedy nemůže CK ovlivnit, zda letecká společnost pošle úplné a správné pokyny, stejně jako kvalitu jídla v letadle, případně pohodlí na letištích. Toto není předmětem práce CK. Pokud někdo uvedenému nerozumí, případně nechce rozumět, rádi mu přepošleme letový řád k zájezdu a dotyčný si dle něj může sám letenku zakoupit, případně si vyhledat jinou, výhodnější, ale vždy tak, aby byl v cílove destinaci nejpozději zároveň s příletem skupiny a odlétal nejdříve s odletem skupiny.

PAMiR7000

NÁROČNOST
Jedná se o nepříliš náročný třídenní výstup na nejvyšší horu západní Afriky, na který budeme mít nosiče.

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní pochody s denní dávkou okolo 12 km. Vstávání je v normálních ranních hodinách, program vždy končí kolem 15.-16. hodiny.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Prosinec je suchým obdobím, ovšem díky tropické poloze může zapršet kdykoliv. Ani na vrcholu nečekejme mrazivé teploty.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden střední batoh na expedici. Přebytečné věci při výstupu necháme v depozitu pod horami.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu budeme spát v jednoduchých hotelích. Na výstupu pak budeme nocovat ve vlastním stanu.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení (pozor zásuvky na britský standard) a také zde je GSM signál.

JAZYK A ČAS
V Kamerunu se mluví anglicky v anglofonní části (Kamerunská hora) a francouzsky ve zbytku země (Kribi, Douala).

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B.

POJIŠTĚNÍ
Pro akci stačí běžné turistické pojištění.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách, kde nečekáme žádnou komplikaci.

PAMiR7000

VYBAVENÍ
Seznam doporučeného vybavení bude zaslán přihlášeným účastníkům. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 23 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Kamerunem vízový styk. Vízum se vyřizuje před odletem.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 200 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný minimálně do prosince 2024. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2022