PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2022

TO NEJLEPŠÍ Z GUATEMALY A HONDURASU | 12 DNÍ (LEDEN)

NA NEJVYŠŠÍ HORU KARIBIKU | DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA | 8 DNÍ (LEDEN)

POHODOVÁ GAMBIE | 8 DNÍ (ÚNOR)

VELKÝ OKRUH POBŘEŽÍM SLONOVINY | 12 DNÍ (BŘEZEN)

VYSOKÝ ATLAS, SAHARA, MARRÁKEŠ A FEZ | MAROKO | 9 DNÍ (DUBEN)

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA | 8 DNÍ (KVĚTEN)

KAZBEK 5033 M A TREKING V GRUZII | 9 DNÍ (ČERVEN)

ELBRUS A KAVKAZ | RUSKO | 9 DNÍ (ČERVENEC)

TÁBOR KYRGYZ ATA A TREK V ŤAN ŠANU | KYRGYZSTÁN | 12 DNÍ (ČERVENEC)

TREKING A VHT NA JIŽNÍM PAMÍRU | TÁDŽIKISTÁN | 17 DNÍ (SRPEN)

NUN 7135 M | INDIE | 21 DNÍ (ZÁŘÍ)

TURISTIKA V ARMÉNII Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (LISTOPAD)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (LISTOPAD)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2022 > JORDÁNSKO

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA BEZ LIDÍ

Biblická místa na východním břehu Jordánu a Mrtvého moře

Antická místa v severní Galileji a jižních pouštích - světoznámá Petra

Přírodní pecky v podobě rezervací, národních parků a Wádí Rum

Jindy zcela přelidněné památky jsou nyní v podobě, jak je viděli cestovatelé před 50 lety, tedy zcela bez lidí. A to se zase dlouho nemusí opakovat.

Přímý let z Prahy

7. -15. května (8 dní)

15 900 Kč (4 nebo 5 účastníků) plus letenka (cena od 2 100 Kč za zpáteční letenku)

13 900 Kč (6 nebo 7 účastníků) plus letenka (cena od 2 100 Kč za zpáteční letenku)

minimální počet účastníků 4, maximální 7

PAMiR7000

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Vídně přímým letem do Ammánu (přílet 20,15), transfer na ubytování

2. den odjezd z oblasti Ammánu k Mrtvému moři, nejnižšímu místu světa. Přes Mojžíšovu horu Nebó s Mojžíšovým chrámem dorazíme do Betánie Zajordánské (místo křtu Ježíše Krista Janem Křtitelem), kde lze sejít až k řece Jordán na izraelskou hranici. U Mrtvého moře zajedeme na vyhlídku Dead Sea Panorama a vykoupeme se v Mrtvé moři. Pokud čas dovolí, uděláme krátkou vycházku k vodopádu v rezervaci Múdžib a nakonec přejedeme do Karaku na Královské cestě.

3. den ráno prohlídka křižáckého hradu Karak a poté přejedeme do největší památky Jordánska - skalní Petry, odpoledne v Petře

4. den celodenní prohlídka Petry

5. den celodenní výlet do Wádí Rum - pouštních hor v jižním Jordánsku, návštěva beduínské vesnice Rum, písečných dun v Giseh, Lawrencova pramene a další

6. den ranní přejezd do Ammánu a odpoledne prohlídka zajímavostí Wádí as Sír - římský akvadukt, hrad Kasr al Irák al Amír, Ad Dér (klášter), nocleh na předměstí Ammánu

7. den celodenní program v severním Jordánsku. Největší perlou je Džeraš (Gerasa), největší antické město a památka země. Přejedeme do Adžlunu na hrad Kalaat ar Rabat a na krátký výlet do lesní rezervace Adžlún. Sjedeme do doliny řeky Jordán a přes jedlové lesy národního paku Zai se vrátíme do Ammánu.

8. den odjezd do východních pouští, návštěva hradu Azrak, mokřadní rezervace Azrak (spousta vodních ptáků) a špičkové rezervace Šaumarí, kde mají přímorožce arabské, pštrosy, gazely a perské osly onagery, večer přesun na letiště a návrat do Vídně letem ve 20,40

Cena zahrnuje: letenky, transfery na akci dle programu, organizační zajištění, český horský průvodce (plynulá angličtina).

Cena nezahrnuje: vízum 25 USD, ubytování (bude před akcí doúčtováno dle konkrétních hotelů v přesné výši), vstupy do památek (ne každý chce vidět všechno), neuvedné služby, osobní útratu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Cestovatelská akce bez fyzické náročnosti.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro cestování, kdy ještě nehrozí letní vedra. Teploty v nížině čekejte okolo 25 stupňů.

PAMiR7000

JAK SE SBALIT
Stačí příruční batoh.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
V hotelu.

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v nížinách dostupný.

PAMiR7000

JAZYK A ČAS
V Jordánsku se nejlépe domluvíte anglicky nebo arabsky. Časový posun je plus 2 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B.

POJIŠTĚNÍ
Stačí běžné turistické cestovní pojištění do zahraničí.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel (vnitrostátní lety) a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Jordánskem vízový styk, vízum se vyřídí na počkání na letišti po příletu.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 150-200 USD, 100 USD na vstupy a dále částku na ubytování .

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2021