PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

ZIMA A JARO 2020

LEDOVÉ LEZENÍ VE VYSOKÝCH TATRÁCH | SLOVENSKO

LYŽAŘSKÉ TÚRY NA POLONINÁCH

NÁCVIK LEDOVCOVÝCH TECHNIK | SLOVENSKO

ZIMNÍ FAGARAŠ - MOLDOVEANU | RUMUNSKO

JARO 2020

TRADIČNÍ ALPY | RAKOUSKO

LÉTO A PODZIM 2020

TREK GORGANY | UKRAJINA

TREK NA NEJVYŠŠÍ HORU MAKEDONIE A ALBÁNIE - KORAB

> PROGRAM CK > PROGRAM 2020 > RAKOUSKÉ ALPY

TRADIČNÍ ALPY - GLOCKNERGRUPPE | RAKOUSKO

Glocknergruppe, to není jen Velký Zvoník, ale také vrcholy kolem největšího rakouského ledovce Patersee.

2.-6. července, 4590,- Kč

1. den, odjezd z ČR ve večerních hodinách (18,00 Ostrava, 20,00 Brno)

2. den, příjezd pod hory na parkoviště k chatě Franz Josef s vyhlídkou na Grossglockner, výstup na chatu Oberwalderhütte (2972 m), pokud odpoledne dovolí, tak ještě výstup na Breitkopf nad chatou

3. den, výstup na kopce Johannisberg (3453 m) a sousední Hohe Riffl (3338 m)

4. den, výstup na skupinu vrcholů Bärenkopf (3396 m)

5. den, sestup k mikrobusu a odjezd do ČR, návrat ve večerních hodinách

PAMiR7000

Cena zahrnuje dopravu mikrobusem (8 osob), průvodce, zajištění společných lan a jistících prostředků na ledovec, mapové materiály, pojištění CK proti úpadku, organizační zabezpečení, ročenka VERTIGO

Cena nezahrnuje ubytování v horských chatách

Pamírský horský klub: přihláškou na akci se člen výpravy stává členem Pamírského horského klubu. Toto členství je bezplatné, lze jej kdykoliv zrušit prostým oznámením o zrušení. Členství jej opravňuje k čerpání slev na další akce (5 %) a k nákupu outdoorového vybavení PAMIR7000 za klientské ceny kdykoliv po akci v budoucnu.

Ubytování v tzv. lagerzimmer v chatě, většinou za cenu kolem 10-12 EUR pro členy horolezsckých svazů

Pojištění není součástí ceny zájezdu, každý klient si řeší vlastní zdravotní/úrazové pojištění sám. Doporučujeme pojištění přes rakouský alpský svaz OEAV, které zajistí slevu na chatách ve výši 50%.

PAMiR7000

Nutné vybavení: pevná obuv, mačky, sedací a prsní úvazek, 2 karabiny s pojistkou, cepín, přilba, 2 smyčky normální, 2 smyčky prusikové (možnost využít naší půjčovny), brýle a krém proti slunci, oblečení do hor. Veškeré jídlo je možné koupit na místě, není nutné vozit z domova. Stejně tak je možné (a vhodné) stravovat se na místě v restauracích a poznat tak barvitou místní kuchyni. Věci na stanování a nocování v přírodě.

Náročnost: jedná se o jednodenní túry zvládnutelné běžným VHT turistou.

Typický den na horách: ranní start na túru okolo 6,00, celodenní pochod, většinou bez možnosti občerstvení na horské chatě, konec túry okolo 14,00-16,00.

Počasí: horské počasí v jarních Alpách nelze odhadnout, obvykle bývá v tuto dobu počasí přijatelné pro plánované výstupy

PAMiR7000

Jak se sbalit: do mikrobusu si každý vezme 1 tašku/batoh bez věcí navěšených zvenčí batohu (cepíny, boty, přilby...), které znemožňují normální nabalení zavazadlového prostoru, k tomuto batohu nebude během přepravy přístup. Do auta je možné vzít 1 ks malého příručního batohu (pití, doklady). není možné naložit zásoby piva/nealka apod. Během přesunů bude možné nechat přebytečné věci v buse.

Komunikace, elektřina: celou dobu bude pokrytí mobilním signálem

Jazyk a čas: v oblasti se mluví německy

PAMiR7000

Zdraví: vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování.

Místní útrata: doporučujeme kapesné 50-80 EUR.

Formality: na výpravu stačí občanský průkaz. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK

copyright PAMIR7000, anno 2019