PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2022

TO NEJLEPŠÍ Z GUATEMALY | 14 DNÍ (LEDEN)

NA NEJVYŠŠÍ HORU KARIBIKU | DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA | 9 DNÍ (LEDEN)

POHODOVÁ GAMBIE | 8 DNÍ (ÚNOR)

VELKÝ OKRUH POBŘEŽÍM SLONOVINY | 12 DNÍ (BŘEZEN)

VYSOKÝ ATLAS, SAHARA, MARRÁKEŠ A FEZ | MAROKO | 13 DNÍ (DUBEN)

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA | 8 DNÍ (KVĚTEN)

KAZBEK 5033 M A TREKING V GRUZII | 9 DNÍ (ČERVEN)

ELBRUS A KAVKAZ | RUSKO | 9 DNÍ (ČERVENEC)

TÁBOR KYRGYZ ATA A TREK V ŤAN ŠANU | KYRGYZSTÁN | 12 DNÍ (ČERVENEC)

TREKING A VHT NA JIŽNÍM PAMÍRU | TÁDŽIKISTÁN | 17 DNÍ (SRPEN)

NUN 7135 M | INDIE | 21 DNÍ (ZÁŘÍ)

KAMČATKA A KOLYMA | RUSKO | 14 DNÍ (ZÁŘÍ)

TURISTIKA V ARMÉNII Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (LISTOPAD)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (LISTOPAD)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2022 > GUATEMALA

TO NEJLEPŠÍ Z GUATEMALY

Střední Amerika je úzký pás země plný deštných pralesů, sopečných Kordiller, mayských pyramid a křišťálově čisté vody vhodné pro rafting i koupání. Guatemala je jedna ze zemí, které toto vše nabízejí na malém kousku země a eliminujeme tak nutnost dlouhých přesunů po zemi. Kromě jednodenních výstupů na sopky, vždy s noclehem v místním hostalu v historickém městě Antigua, navštívíme také řeku a koupací laguny v džungli uprostřed země a na závěr koukneme do pralesního regionu Petén na nejkrásnější mayské památky v zemi.

PAMiR7000

8. - 21. ledna (14 dní)

23 900 Kč plus letenka (již od 17 000 Kč)

MOŽNOST SPOJENÍ AKCE S EXPDICÍ DO DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY ZA 34 900 Kč

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do Guatemala city (bezvízový styk), přílet, transfer na ubytování

2. den prohlídka historického města Antigua, odpočinek po cestě, celodenní prohlídka barvitého latinskoamerického města s jeho barokními památkami, nocleh v hostalu

3. den jednodenní výstup na sopku Pacaya (2552 m), která stále chrlí žhavou lávu, návrat do Antiguy na nocleh

4. den výstup na vulkán Acetanego (3976 m), který má na vrcholku kráter, výstup s převýšením 1500 m, návrat do Antiguy

5. den výlet na jezero Atitlán, krásné jezero na plošině vysoko v Kordillerách, zastávka v Santiagu Atitlán s výhledem na sopku Tolimán a přesun do San Pedro la Laguna

6. den výstup na vulkán San Pedro 3020 m, výstup s převýšením 1200 m, odpoledne přejezd pod vulkán Tajumulco

7. den celodenní výstup s převýšením 1200 m na nejvyšší vrchol Střední Ameriky, Tajumulco, 4220 m vysoký

8. den přejezd do Lanquínu ve střední části Guatemaly

9. den návštěva krápníkových jeskyní Grutas se Lanquín a přírodních lagun Semuc Champey na koupání

10. den přejezd do Floresu, hlavního centra pralesní provincie Petén, které leží na ostrově uprostřed jezera. Prohlídka města a cestou podle času zastávka na malé pyramidy Ceibal

11. den celodenní výlet na nejlepší mayské památky ve Guatemale, do města Tikal uprostřed džungle, návrat do Floresu

12. den výlet na památkový komplex Yaxha, podobný Tikalu

13. den cesta do Rio Dulce, kde se zastavíme na krásnou pevnost San Felipe na řece, která spojuje vnitrozemí s karibským pobřežím

14. den příjezd do Guatemala city a odlet domů

PAMiR7000

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Guatemaly, všechny transfery během akce dle programu, kompletní organizační zabezpečení, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování, poplatky za NP, rezervace a památky, neuvedené služby, osobní útratu, stravu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Jednodenní turistika ve středoamerických Kordillerách, vždy s noclehem v hostalu. Výpravu zvládne každý turista. Z našich vysokohorských akcí se jedná o lehkou a pohodovou výpravu, která neklade nijak extrémní nároky na účastníka. Nikde není potřeba žádné vybavení, pouze pohorky a trekové hole.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní či polodenní výstupy s denní dávkou do 15 km.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule) a základní španělštiny.

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro vysokohorskou turistiku. Je to suchá sezóna. Zapršet ovšem může v horách kdykoliv. Teploty v nížině čekejte okolo 25 stupňů, na horách pak méně.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden batoh na expedici a malý příruční do letadla, který pak použijete každý den na túru. Na tuto akci se lze sbalit pouze do příručního zavazadla - 8 kg - pro zkušené :-)

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu pod horami budeme spát v jednoduchých hotelích s možností nákupu potravin nebo jídla v restauraci.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení, stejně tak denně mobilní signál. Pozor, zásuvky jsou na americký standard.

JAZYK A ČAS
V Guatemale se domluvíte španělsky a anglicky, pokud neumíte mayské dialekty. Časový posun zde je sedm hodin.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody - lze vždy koupit. Na akci není povinné žádné očkování. Doporučená je žloutenka A (lépe A+B), břišní tyfus (620 Kč).

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Doporučujeme pojištění zahrnující VHT pro celou dobu akce.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách, kde nebývají problémy s výškovou nemocí (do 4000 m). Výstup po vlastních nohách zaručí dostatečnou aklimatizaci pro výstupy v horách.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
Guatemala má s ČR bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 100-150 USD plus výdaje na rafty a ubytování (cca 100 USD).

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný minimálně do ledna 2023. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2021