PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2021

ARARAT 5156 M A PAMÁTKY KURDISTÁNU - BEZ TESTU | TURECKO | 8 DNÍ (DUBEN/KVĚTEN)

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA BEZ LIDÍ | 8 DNÍ (KVĚTEN)

TREK FANSKÝMI HORAMI S VÝSTUPEM NA ČIMTARGU 5489 M | TÁDŽIKISTÁN | 14 DNÍ (ČERVEN)

TREKKING VE SVANETII | GRUZIE | 9 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍTY KRASINA (5999 M), CURUPY (5849 M) A SKOBELEVA (5051 M), SEVERNÍ PAMÍR, ALAJ | KYRGYZSTÁN | 14 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

PIK KARLA MARXE 6723 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (ZÁŘÍ)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (LISTOPAD)

NA DNO AFRIKY | DŽIBUTSKO | 9 DNÍ (PROSINEC)

NA NEJVYŠŠÍ HORU CHORVATSKA | PRODLOUŽENÝ VÍKEND

UTAJENÉ PERLY BOSNY I HERCEGOVINY | SVATÝ VÁCLAV - PRODLOUŽENÝ VÍKEND

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2021 > FANSKÉ HORY, NEJKRÁSNĚJŠÍ HORY SVĚTA

TREK FANSKÝMI HORAMI S VÝSTUPEM NA ČIMTARGU 5489 M | TÁDŽIKISTÁN

Po třech letech se celkově už posedmé s našimi klienty vracíme do snad nejkrásnějších hor na světě - do tádžických Fanek

Tentokrát spojíme trekovou linii s výstupem na nejvyšší vrchol pohoří, Čimtargu, doplníme to aklimatizačním (prvo?)výstupem v Hissárském hřebeni a zahustíme zdoláním pětitisícového štítu Moskva

Navštívíme i známá Alaudinská jezera, která jsou smaragdovými klenoty těchto hor

Rozpálené a horké Dušanbe si necháme na poslední večer, kdy posedíme v kouzelném Rochatu

Akce se uskuteční v červnu, kdy je dostatek sněhu a výstupy jsou tak lehčí, než v horkém létě

Bez vrcholových výstupů je možné absolvovat pouze trek, který je v té chvíli bez ledovců!!!

PAMiR7000

16. června - 1. července 2021 (14 dní)

Zatím létají jen Turci a to 1x týdně, pokud rozšíří lety, upravíme termín na ten původní.

15 900 Kč plus letenka (již od 14 000 Kč)

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z ČR

2. den ranní přílet do slunečného Tádžikistánu, vstupní formality, zajištění směny peněz po ránu, snídaně v Hušori a přejezd kolem obřího jezera Iskanderkul (fotozastávka) za poslední vesnici na rozhraní Hissárského hřebene a Fanských hor, krátký odpočinek a výstup dolinou Zambor k jezerům pod hřebenem (3-5 hodin výstupu), v tábořišti odpočinek po přeletu

3. den aklimatizační výstup na zaledněné anonymní kopce (možnost jednoduchého prvovýstupu) v hřebeni Hissár (výška cca 4100 m), návrat do tábořiště a sestup k řece Karakul

4. den masívem Dukdon přejdeme sedla Dukdon a Ozernyj do kotliny pod sedlem Pušnovat, čímž projdeme nejjižnější výběžky Fanských hor

5. den přejdeme tři čtyřtisícová sedla, která po sobě bezprostředně následují (Pušnovat, Kišiněvský a Dvojnoj) do horních kotlů doliny Levý Zindon nad jezero Verchnoe Allo (Horní Ozvěna), dostaneme se tak do oblasti pětitisícových štítů pohoří

6. den odpočinkový den, krátký přechod sedla Amšut pod západní stěnu štítu Moskva (5046 m)

7. den výstup ledovcovým terénem přes sedlo Optimističeskyj na vrchol Moskvy (5046 m), sestup a přechod na jezero Velké Allo (Velká Ozvěna), které je jedno z nejkrásnějších míst v celých Fankách

8. den odpočinkový den, tříhodinový výstup do doliny Pravý Zindon pod sedlo Mirali a pětitisícovky Mirali a Čimtarga

9. den výstup na Čimtargu (5489 m), nejvyšší vrchol Fanských hor. Lehčí varianta přes stejné sedlo vede na sousední Mirali (5106 m). Ti zdatní zvládnou při sestupu z Čimtargy vystoupit i na Mirali (30 minut ze sedla)

10. den přechod sedla Čimtarga mezi Čimtargou a Energií (5120 m) na Mutná jezera, nocleh

11. den sestup až do tábora Vertical na Alaudinských jezerech

12. den rezervní den

13. den cesta do Dušanbe, zajištění testů na zpáteční cestu, no

14. den den v Dušanbe, prohlídka města, noční odlet domů

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku, transfery na akci dle programu, tádžické vízum, snídaně cestou do hor, zajištění depozitu během treku, organizační zajištění, zajištění jistících pomůcek (lana a jištění do ledu a sněhu), český horský průvodce (plynulá ruština), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: noclehy v Dušanbe, případný výlet z Dušanbe někam na venkov, osobní útratu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Relativně náročná treková akce s výstupem na tři štíty, z toho dva pětitisícové. Nutná znalost pohybu po ledovci. Pokud rezignujete na vrcholové výstupy, dostanete krásný trek bez nutnosti tahat ledovcovou výbavu.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Vrcholové výstupy začínají brzy ráno a trvají cca 6 hodin nahoru a 2-3 hodiny dolů. Trekové úseky začínají kolem 7,30 a končí kolem 14 hodiny.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost ruštiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro vysokohorskou turistiku a alpinismus. Je dostatek sněhu, vodního ledu je minimum a v těchto končinách bývá stabilně dobré počasí.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden velký batoh na expedici a malý příruční do letadla - ten však na túrách spíše nevyužijete, ale můžete jej nechat v depozitu.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu v horách budeme spát ve vlastním stanu. Plynové bomby zajistíme předem a budou nás čekat v autobuse cestou do hor.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
V podstatě bez možnosti dobíjení a velmi omnezený mobilní signál. Na akci bude přítomný satelitní telefon.

JAZYK A ČAS
V Tádžikistánu se domluvíte rusky, pokud zcela náhodou neumíte tádžicky.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B.

COVÍDEK
Do Tádžikistánu je již nyní možné cestovat s platným testem nebo ukončenou vakcinací. Test na zpáteční cestu máme dohodnutý s místní agenturou, která se tím zabývá.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici se budeme pohybovat ve středních nadmořských výškách, účastníci by měli mít zkušenost z výšek okolo 4000 m.

VYBAVENÍ
Stan, karimatka, spacák, trekové hůlky, cepín, mačky, sedák, přilba (doporučená), 2 karabiny se zámkem, 2 smyčky. Potřeby na vaření - ešus, hrnek, lžíce, nůž, vařič (plynové bomby zajistíme na místě po příjezdu). Pevná obuv vhodná na použití s mačkami. Oblečení dole na teplé podnebí. Oblečení nahoře na teploty pod nulou (klidně i mínus 10 po ránu), včetně rukavic a čepic. Pozor, nutná ochrana proti slunci - klobouk, šátek, pomáda, krém s vysokým faktorem. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 23 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Tádžikistánem vízový styk, vízum zajistí CK a jeho cena je součástí ceny zájezdu.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití poslední den v Dušanbe, plus suvenýry. Doporučujeme kapesné cca 50 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný ještě minimálně rok po skončení akce. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2020