PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2022

TO NEJLEPŠÍ Z GUATEMALY | 14 DNÍ (LEDEN)

NA NEJVYŠŠÍ HORU KARIBIKU | DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA | 9 DNÍ (LEDEN)

POHODOVÁ GAMBIE | 8 DNÍ (ÚNOR)

VELKÝ OKRUH POBŘEŽÍM SLONOVINY | 12 DNÍ (BŘEZEN)

VYSOKÝ ATLAS, SAHARA, MARRÁKEŠ A FEZ | MAROKO | 13 DNÍ (DUBEN)

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA | 8 DNÍ (KVĚTEN)

KAZBEK 5033 M A TREKING V GRUZII | 9 DNÍ (ČERVEN)

ELBRUS A KAVKAZ | RUSKO | 9 DNÍ (ČERVENEC)

TÁBOR KYRGYZ ATA A TREK V ŤAN ŠANU | KYRGYZSTÁN | 12 DNÍ (ČERVENEC)

TREKING A VHT NA JIŽNÍM PAMÍRU | TÁDŽIKISTÁN | 17 DNÍ (SRPEN)

NUN 7135 M | INDIE | 21 DNÍ (ZÁŘÍ)

TURISTIKA V ARMÉNII Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (LISTOPAD)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (LISTOPAD)

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2022 > DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

NA NEJVYŠŠÍ HORU KARIBIKU | DOMINIKÁNSKÁ REPUBLIKA

Dominikánu mají lidé většinou spojenou s ležením v resortu, odkud se nikdo nehne na krok a je pravda, že takto opravdu dovolená na ostrově Hispaniola většinou vypadá

Pro ty, kdo od dovolené čekají více, však ostrov nabízí nespočet přírodních a sportovních aktivit

Přírodními krásami jsou pozorování modrých velryb v zátoce Samaná a leguánů na jezeře Enriquillo

Sporotvně laděné cestovatele nenechá chladným výstup na nejvyšší horu Karibiku, třítisícový Pico Duarte a také rafting a canyoning v horách vnitrozemí

A pozor - pláže, koupání a rum také nebudou chybět

PAMiR7000

22. - 30. ledna (9 dní)

16 900 Kč plus letenka (již od 13 000 Kč)

MOŽNOST SPOJENÍ AKCE S EXPEDICÍ DO GUATEMALY ZA 34 900 Kč

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy do Santo Dominga (bezvízový styk), přílet, transfer na ubytování

2. den výlet do propadliny jezera Enriquillo, které se nachází 40 m pod úrovní moře a na svém pouštním břehu hostí velké kolonie velkých leguánů, kteří vypadají jako pravěká zvířata, odpoledne návrat do Santo Dominga, prohlídka koloniálního centra nejstaršího města Ameriky, které je spjato s rodinou Kolumbů. Návštěva propadlých jeskyní Tři Oči s jezírky na dně.

3. den přesun do dominikánskýh hor, do střediska Jarabacoa, na raftový výlet. Na ostrově Hispaniola jsou jediné splavné řeky karibských ostrovů.

4. den canyoning - sestup soustavou 27 vodopádů Damajagua, kdy se budeme klouzat a skákat do tůní mezi nimi, případně pouze túra na vodopády

5. den první den výstupu pod horu Pico Duarte (3087 m), nejvyššího vrcholu celého Karibiku, na neobhospodařovanou chatu k noclehu

6. den výstup na vrchol s křížem, vlajkou a bustou národního hrdiny Duarteho, sestup zpět do výchozího místa

7. den přejezd na poloostrov Samaná, kde navštívíme vodopád Limón (52 m vysoký) a vykoupeme se na krásné pláži Rincón (jedna ze dvou variant, kde přistál poprvé Kolumbus)

8. den největším lákadlem poloostrova Samaná jsou mezi prosincem a březnem tánoucí velryby keporkakové, výlet lodí na pozorování velryb, odpoledne opět koupačka na plážích Karibiku

9. den přesun do hlavního města a odlet domů

PAMiR7000

Cena zahrnuje: zpáteční letenku do Dominikánské republiky, všechny transfery během akce dle programu, zajištění povinného guida na trek i raftingu a canyoningu, kompletní organizační zabezpečení, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: ubytování, poplatky za NP, rezervace a památky, rafting a canyoning, neuvedené služby, osobní útratu, stravu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Jednoduchá turistika ve středoamerických Kordillerách, s jedním noclehem v boudě v horách. Výpravu zvládne každý turista.

PAMiR7000

TYPICKÝ DEN NA HORÁCH
Celodenní či polodenní výstupy s denní dávkou do 15 km.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule) a základní španělštiny.

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro turistiku. Je to suchá sezóna. Zapršet ovšem může v horách kdykoliv. Teploty v nížině čekejte okolo 25 stupňů, na horách pak méně.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden batoh na expedici a malý příruční do letadla. Na tuto akci se lze sbalit pouze do příručního zavazadla - 8 kg - pro zkušené :-)

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během programu pod horami budeme spát v hotelích s možností nákupu potravin nebo jídla v restauraci.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení, stejně tak denně mobilní signál. Pozor, zásuvky jsou na americký standard.

JAZYK A ČAS
V DR se domluvíte španělsky a anglicky. Časový posun zde je pět hodin.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody - lze vždy koupit. Na akci není povinné žádné očkování. Doporučená je žloutenka A (lépe A+B), břišní tyfus (620 Kč).

POJIŠTĚNÍ
Doporučujeme běžné cestovní pojištění pro celou dobu akce.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na této akci bez problémů.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
DR má s ČR bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 100-150 USD plus výdaje na rafty a ubytování.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný minimálně do ledna 2017. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2021