PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2021

ARARAT 5156 M A PAMÁTKY KURDISTÁNU - BEZ TESTU | TURECKO | 8 DNÍ (DUBEN/KVĚTEN)

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA BEZ LIDÍ | 8 DNÍ (KVĚTEN)

TREK FANSKÝMI HORAMI S VÝSTUPEM NA ČIMTARGU 5489 M | TÁDŽIKISTÁN | 14 DNÍ (ČERVEN)

TREKKING VE SVANETII | GRUZIE | 9 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍTY KRASINA (5999 M), CURUPY (5849 M) A SKOBELEVA (5051 M), SEVERNÍ PAMÍR, ALAJ | KYRGYZSTÁN | 14 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

PIK KARLA MARXE 6723 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (ZÁŘÍ)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (LISTOPAD)

NA DNO AFRIKY | DŽIBUTSKO | 9 DNÍ (PROSINEC)

NA NEJVYŠŠÍ HORU CHORVATSKA | PRODLOUŽENÝ VÍKEND

UTAJENÉ PERLY BOSNY I HERCEGOVINY | SVATÝ VÁCLAV - PRODLOUŽENÝ VÍKEND

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2021 > DŽIBUTSKO

NA DNO AFRIKY - DŽIBUTSKO

Džibutsko je malý stát Afrického rohu, bývalé Francouzské Somálsko, se strategickou polohou v průlivu Bab al Mandab (vstup z Indického oceánu do Rudého moře a dále k Suezu)

Jezero Assal je nejnižším místem Afriky a jezero Abbé je místem kosmických útvarů. Obě místa jsou součástí Africké příkopové prolákliny, kde se Africký roh trhá od zbytku kontinentu

V zálivu Rudého moře budeme plavat s býložravými velrybímu žraloky

Pohoří Goda nabízí v oblasti nevídané lesy a divočinu v rezervaci Foret du Day

Kdo si pamatuje scénku z rádia EVROPA 2, tak vězte, že kapela Chulimanga s písničkou Kingžaba byla s Džibuti

PAMiR7000

4. - 12. prosince 2021 (9 dní)

31 900 (3 účastníci - 1 džíp) Kč plus letenka od cca 14 000 Kč

26 900 (7 účastníků - 2 džípy) Kč plus letenka od cca 14 000 Kč

minimální počet účastníků 5

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Vídně do Djibouti city

2. den přílet dopoledne do Djibouti, transfer do centra, prohlídka města s výrazným francouzským vlivem, nocleh v hotelu se snídaní

3. den ráno odjezd z Djibouti city, oběd v pouštním městě Dikhil a cesta na jezero Abbé, nejnižší místo Afriky, nocleh s plnou penzí v kempu u jezera

4. den ráno v měsíční krajině jezera Abbé, přejezd na jezero Assal se solí a plameňáky, večer příjezd do města Tadjoura, nocleh s polopenzí v hotelu, podle času koupání v Rudém moři

5. den z vesnice Bankoualé trek pohoří Goda do vesnice Day, nocleh v turistickém kempu Day s plnou penzí

6. den sestup "pralesem" Foret du Day do doliny k vesnici Dittilou, nocleh v turistickém kempu s plnou penzí

7. den ráno krátký sestup k autu, koupání na pláži Sables Blanc, přesun zpět k Djibouti city rovnou do rezervace Decan (zvířata), přesun zpět do města na hotel se snídaní

8. den celodenní výlet na šnorchlování s obrovskými býložravými žraloky velrybími v zálivu Rudého moře. Zaručené setkání se žraloky je jedna z nejznámějších atrakcí v Džibutsku. Kdo by nechtěl na žraloky, může se celý den koupat v moři (ve kterém jsou ti žraloci :-) Po programu cesta na letiště, odlet domů

9. den přílet do Vídně

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku, transfery na akci dle programu autem 4WD, vízum do Džibutska, jednodenní šnorchlování se žraloky (výlet je s jídlem a zapůjčením vybavení), organizační zajištění, český horský průvodce (plynulá angličtina).

Cena nezahrnuje: ubytování (bude před akcí doúčtováno dle konkrétních hotelů v přesné výši), neuvedné služby, stravu, osobní útratu

COVÍDEK: v Djibouti už nyní nejsou žádná omezení, dělají test na příletu. Pro návrat do ČR je momentálně nutný test. PODMÍNKY NA KONCI ROKU 2021 SAMOZŘEJMĚ UPŘESNÍME.

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Cestovatelská akce bez fyzické náročnosti. Turistika je jednoduchá a nenáročná.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro cestování, kdy ještě nehrozí letní vedra. Teploty čekejte okolo 25-30 stupňů.

PAMiR7000

JAK SE SBALIT
Stačí příruční batoh.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Ve městě hotelu, v horách v jednoduchém turistickém ubytování a u jezera Abbé v turistickém kempu.

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu v nížině bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. Také GSM signál je v nížinách dostupný.

JAZYK A ČAS
V Djibouti se nejlépe domluvíte francouzsky. Časový posun je plus 2 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B. Může být vyžadována žlutá zimnice - doporučujeme očkování.

POJIŠTĚNÍ
Stačí běžné turistické cestovní pojištění do zahraničí.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel (vnitrostátní lety) a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Džibutskem vízový styk, vízum se vyřídí na počkání na letišti po příletu.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 150-200 USD a dále částku na ubytování (tu oznámíme klasicky před začátkem akce dle potvrzených hotelů) .

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2021