PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2023

EL SALVADOR A HONDURAS | 14 DNÍ (LEDEN)

TO NEJLEPŠÍ Z MADAGASKARU | 17 DNÍ (DUBEN)

NEJKRÁSNĚJŠÍ PERUÁNSKÉ TREKY A PAMÁTKY SEVERU | 16 DNÍ (KVĚTEN)

PŘECHOD SIERRY NEVADY | ŠPANĚLSKO | 4 DNY (KVĚTEN)

KAPADOKIE A HORY ANATOLIE | TURECKO | 10 DNÍ (ČERVEN)

ÁZERBAJDŽÁNEM NA NEJVYŠŠÍ HORU BAZARDUZU | 11 DNÍ (ČERVEN)

PERLY STŘEDNÍ ASIE - PAMÁTKY A TURISTIKA | UZBEKISTÁN, TÁDŽIKISTÁN, KYRGYZSTÁN | 12 / 15 DNÍ (ČERVENEC)

PRVOVÝSTUPY NA RÚŠÁNSKÉM PAMÍRU, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

ŠTÍT MOSKEVSKÉ OLYMPIÁDY 5883 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (SRPEN)

TURISTIKA V ARMÉNSKÝCH HORÁCH Z POHODLÍ HOTELU | 9 DNÍ (ZÁŘÍ)

MERA PEAK 6476 M | NEPÁL | 17 DNÍ (ŘÍJEN)

OKRUH ZÁPADNÍ AFRIKOU - BENIN A TOGO | 12 DNÍ (LISTOPAD)

SEVERNÍ KAMERUN | 9 DNÍ (LISTOPAD/PROSINEC)

KAMERUNSKÁ HORA 4020 M A PRALESY STŘEDNÍ AFRIKY | 10 DNÍ (PROSINEC)

MOŽNOSTI SPOJENÍ AKCÍ BENIN A TOGO / SEVERNÍ KAMERUN / KAMERUNSKÁ HORA

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2023 > ÁZERBAJDŽÁN

ÁZERBAJDŽÁNEM NA NEJVYŠŠÍ HORU BAZARDUZU

Nejvyšší hora Bazarduzu leží na ruské hranici a přístup k ní vyžaduje celkem 3 povolení - díky spolupráci s ázerskými horskými vůdci je umíme zajistit

Hora vysoká 4466 m má travnato - kamenitý charakter a výstup na ni nevyžaduje pochod po ledovci, takže je vhodný pro všechny turisty

Kromě ázerského Kavkazu navštívíme Baku a všechny zajímavosti v jeho okolí - Gobustan i Apšeronský poloostrov

V horách Kavkazu žije mnoho horských národností (Lazové, Lezginci...), které potkáme v horských městech Šeki, Gabala a Guba

Čtyřdenní trek mohou usnadnit koně

PAMiR7000

15.-25. června 2023 (11 dní)

22 400 Kč při skupině 6 - 9 osob plus letenka cca 8 000 Kč

19 900 Kč při skupině 10+ osob plus letenka cca 8 000 Kč

minimální počet účastníků 6

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet z Prahy v 18,10 do Istanbulu a dále do Baku, přílet 5,35 ráno

2. den celý den na prohlídku hlavního města Ázerbajdžánu, které se díky příjmům z ropy rychle rozvíjí - prohlédneme si nové Baku - mrakodrapy Flame Towers, ale hlavně staré Baku, UNESCEM chráněné staré město uzavřené do hradeb, nocleh v Baku

3. den celodenní výlet na petroglyfy Gobustan a na skupinu bahenních sopek poblíž, návrat do Baku na nocleh

4. den celodenní výlet na okruh po zajímavostech Apšeronského poloostrova. Uvidíme zoroasterský chrám ohně Ateshghah, pevnosti Mardakan a Ramana a vykoupeme se na pláži Mardakan v Kaspickém moři

5. den ráno odjezd do Guby a dále do horské vesnice Chinalik (2150 m), odpoledne po příjezdu túra na vyhlídkový kopec nad vsí Charibulbul 2783 m, nocleh v homestayi

6. den trek travnatým sedlem do doliny Šahjajlag, kdy vstoupíme na území NP Šahdag, délka etapy 17 km, nocleh ve stanu ve výšce 2650 m. Pro transport zavazadel možnost najmout koně (unese 4 batohy, 1 den stojí 70 USD)

7. den přechod dolinou kolem řeky na travnaté louky základního tábora pod horou Bazarduzu ve výšce 3250 m

8. den výstup na nejvyšší vrchol Ázerbajdžánu - Bazarduzu 4466 m a vedlejší vrchol Zafar 4301 m, sestup zpět do tábora ke stanům, nocleh na stejném místě

9. den přechod sedla na jižní stranu hor a pochod do vesnice Gamarvan 1114 m, 20 km, kde náš trek ukončíme, přejezd do historického města Šeki, kde budeme nocovat

10. den prohlídka Šeki (Chánský palác, Karavanseraj), večer odjezd do Baku na letiště na noční odlet zpět domů

11. den ve 2,35 ráno odlet domů, přílet do Prahy v 7,30

PAMiR7000

Cena zahrnuje: Letenka do Baku a zpět, ázerské vízum, veškerá pozemní logistika, ubytování s jídlem v Chinaliku, povinný horský vůdce na trek k vrcholu Bazarduzu, povolení do pohraniční zóny, povolení z ministerstva mimořádných událostí (pro případ záchranné akce), permit do NP Šahdag, plynové bomby na trek, český horský průvodce celou dobu expedice přítomen se skupinou (jazykové vybavení plynulá angličtina, plynulá ruština), ročenka VERTIGO, organizační zabezpečení, sleva až 30% na vybavení PAMIR7000 (neplatí pro spací pytle), mapové a informační materiály.

Cena nezahrnuje: noclehy v Baku a Šeki, vstupné do památek - bude se platit podle reálně ceny v okamžiku návštěvy/noclehu, nyní ještě nevíme, jak velká bude skupina a kde budeme spát. Případné koně na transport zavazadel.

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

PAMiR7000

LETENKY Vše zde uvedené o letenkách vychází ze všeobecných podmínek CK, ale protože víme, že je nikdo nečte, tak ještě jednou: letenky jsou předmětem vztahu klient - letecká společnost. CK nijak do tohoto vztahu nevstupuje a už vůbec není tím, kdo klientovi letenku prodal. Tím je vždy letecká společnost. CK pouze v zastoupení kupuje pro klienty letenky na účet i jméno klienta (letenku ani nemůže CK nakoupit a pak prodat, protože letenka se vždy kupuje na konkrétní jméno cestujícího). Tuto práci dělá CK navíc a to zdarma - klient letenku obdrží za cenu, za kterou ji letecká společnost vystavila. Přínosem pro CK je skutečnost, že si takto pohlídá stav, kdy všichni budou mít koupenou letenku na správné datum i let. Stejně tak CK pouze přepošle veškeré informace, které k leteckému přesunu od letecké společnosti obdrží a není nijak schopna ověřit jejich úplnost a správnost. U leteckých zájezdů začíná program zájezdu až na letišti v cílové zemi po průchodu hraniční a celní kontrolou a tamtéž končí. Opravdu tedy nemůže CK ovlivnit, zda letecká společnost pošle úplné a správné pokyny, stejně jako kvalitu jídla v letadle, případně pohodlí na letištích. Toto není předmětem práce CK. Pokud někdo uvedenému nerozumí, případně nechce rozumět, rádi mu přepošleme letový řád k zájezdu a dotyčný si dle něj může sám letenku zakoupit, případně si vyhledat jinou, výhodnější, ale vždy tak, aby byl v cílove destinaci nejpozději zároveň s příletem skupiny a odlétal nejdříve s odletem skupiny.

NÁROČNOST
Jedná se o středně náročnou horskou akci, která zahrnuje běžnou turistiku. V horách ve vysokých polohách ještě bude touto dobou sníh.

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny a ruštiny (plynule).

POČASÍ
V období naší návštěvy je na jižním Kavkaze teplotně příjemný začátek léta, vše je ještě šťavnaté a zelené.

PAMiR7000

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jedno větší zavazadlo se všemi věcmi, přebytky budeme nechávat v mikrobusu. Na treky by měl stačit batoh do 50 litrů.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
Během akce budeme spát v jednoduchých hotelích, v horách ve vlastním stanu. Cena za ubytování (nelze odhadnout předem, kdy tento program sestavujeme) není zahrnuta v ceně akce a bude sdělena před odjezdem a na začátku akce vybrána najednou na celý pobyt v EUR či USD.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Celou dobu akce je mobilní signál (včetně mobilních dat).

JAZYK A ČAS
Ve oblasti se mluví ázersky a anglicky. Časový posun je plus 3 hodiny.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není nutné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B, jako ostatně na všechny akce.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Pro horské aktivity doporučujeme pojištění přes Český horolezecký svaz, které vyřídíte online na www.horosvaz.cz. Naopak důrazně NEDOPORUČUJEME pojištění u Alpinverein. Důvody naleznete ZDE. To nemluvíme o tom, kolik organizací dnes OEAV nabízí a dokonce si na to platí reklamu v médiích - zda je to o byznyse nebo o službě horalům a horolezcům - nechť každý zváží sám.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Na expedici nebude s výškou problém.

VYBAVENÍ
Seznam doporučeného vybavení bude zaslán přihlášeným účastníkům. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

PAMiR7000

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
S Ázerbajdžánem má jak ČR, tak SR vízový styk, vízum vyřídí CK před cestou. Covid - je nutný certifikát očkování.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 200 EUR.

PAMiR7000

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný do června 2024. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

copyright PAMIR7000, anno 2023