PAMiR7000

HOME | KONTAKT | KE STAŽENÍ | CHATA VERCHOVINA | PŮJČOVNA | ZPRÁVY Z AKCÍ

EXPEDICE 2021

ARARAT 5156 M A PAMÁTKY KURDISTÁNU - BEZ TESTU | TURECKO | 8 DNÍ (DUBEN/KVĚTEN)

TO NEJLEPŠÍ Z JORDÁNSKA BEZ LIDÍ | 8 DNÍ (KVĚTEN)

TREK FANSKÝMI HORAMI S VÝSTUPEM NA ČIMTARGU 5489 M | TÁDŽIKISTÁN | 14 DNÍ (ČERVEN)

TREKKING VE SVANETII | GRUZIE | 9 DNÍ (ČERVENEC)

ŠTÍTY KRASINA (5999 M), CURUPY (5849 M) A SKOBELEVA (5051 M), SEVERNÍ PAMÍR, ALAJ | KYRGYZSTÁN | 14 DNÍ (ČERVENEC - SRPEN)

PIK KARLA MARXE 6723 M, JIŽNÍ PAMÍR | TÁDŽIKISTÁN | 16 DNÍ (ZÁŘÍ)

TENT PEAK 5663 M, ANNAPURNA BASE CAMP A NOSOROŽCI CHITWANU | NEPÁL | 15 DNÍ (LISTOPAD)

NA DNO AFRIKY | DŽIBUTSKO | 9 DNÍ (PROSINEC)

NA NEJVYŠŠÍ HORU CHORVATSKA | PRODLOUŽENÝ VÍKEND

UTAJENÉ PERLY BOSNY I HERCEGOVINY | SVATÝ VÁCLAV - PRODLOUŽENÝ VÍKEND

> PROGRAM CK > EXPEDICE 2021 > ARARAT NA LYŽÍCH I PĚŠKY

ARARAT 5165 M NA LYŽÍCH I TURISTICKY

Na začátku května sahá sníh na Araratu dost nízko na to, aby se na něj stoupalo dobře, ať už pěšky, nebo na lyžích

Letní měsíce zajistí nekonečkou je..čku v ujíždějící suti, zatímc po sněhu to jde vždy lépe - máme za sebou výstupy na začátku května i června, a oba byly skvělé

Krátká akce za pětitisícovkou, kde přistál Noe se svou Archou, doplněná některými památkami v podhůří

Palác Isak Paša a Urartský hrad jsou ty nejlepší

Vždy používáme služeb našeho zpřáteleného místního Kurda a ne istanbulských agentur

PAMiR7000

1. - 8. května 2021 (8 dní)

12 900 Kč plus letenka 8950 Kč

maximální počet účastníků 7

UPOZORNĚNÍ
Horské aktivity a horolezectví jsou rizikové sporty s rizikem osobního zranění či poškození či ztráty majetku. Účastníci si toho musí být vědomi a přijmout toto osobní riziko a nést jeho případné následky. Ačkoliv se CK maximálně snaží vyvarovat se jakýchkoliv změn v programu, tyto nelze u expedičních zájezdů nikdy zcela vyloučit. Proto si vyhrazujeme právo operativně měnit program na místě dle změn letových řádů, politické nestability či přírodních katastrof a vlivů. Je nutné si uvědomit, že jsou věci, které CK nemůže ovlivnit, a proto Vás žádáme o pochopení a trpělivost.

Program

1. den odlet v 9,30 do Istanbulu a dále do Vanu, který je nedaleko Araratu, přílet 19,00 a odjezd do Dogubayazitu na nocleh

2. den výjezd auty do místa základního tábora pod Araratem, na 2200m do vesnice Eli, polodenní výstup do prvního tábora 3200m, což stihneme, než se po obědě zkazí počasí, nocleh ve stanu (nejpozději od C1 bude sníh)

3. den výstup do druhého tábora na výšku 3800 m, výše není dostatek míst na stany, odpoledne možnost aklimatizačního výstupu nad tábor

4. den celodenní výstup na vrchol Araratu, v závěru po ledovci, odpoledne sjezd/sestup ke stanům, odpočinek a sestup až dolů pod kopec (toto je standardní a mnoha skupinami ověřený průběh, který zvládá 95% účastníkú akce), sjezd do Dogubayazitu, nocleh v hotelu

5. den prohlídka Urartského hradu a paláce Isak Paša nad Dogubayazitem, odpoledne odjezd do Vanu, prohlídka Vanu - jezero a pevnost nad městem

6. den celodenní jízda kolem jezera Van s návštěvou zajímavostí kolem Vanu - arménský klášter Achtamar na ostrově, klášter sv. Tomáše v Altinsači a hrobky kumbets v Ahlapu, návrat do Vanu na nocleh

7. den další den putování v původně arménských zemích východní Anatolie - urartská citadela v Cavustepe a ďáblův hrad Hošap, odpoledne ve Vanu, nákupy suvenýrů apod., ubytování ve Vanu

8. dentransfer na letiště Van, 8,50 odlet do Istanbulu a dále domů (18,30 přílet Praha)

PAMiR7000

Cena zahrnuje: letenku, všechny pozemní transfery na akci dle programu, zajištění permitu pro výstup na Ararat a povinného průvodce po celou dobu výstupu na Ararat (poplatek za toto ve výši 300 USD není zahrnut v ceně), ubytování dle programu, organizační zajištění, český horský průvodce (plynulá angličtina), ročenka VERTIGO, mapové podklady, sleva na vybavení PAMIR7000 ve výši 30% (neplatí pro péřové spací pytle).

Cena nezahrnuje: permit a povinnný průvodce (300 USD), vstupné do památek a osobní útratu

PAMiR7000

SLEVY A STORNO Řídí se obecnými předpisy Pamir7000. Naleznete na našem webu.

NÁROČNOST
Mnohokrát vyzkoušený a vlastně standardní výstup na lehkou pětitisícovku.

PAMiR7000

VEDOUCÍ
Český horský průvodce dle platné legislativy ČR se znalostí vedení skupin v horách a poskytnutí první pomoci v horách. Znalost angličtiny (plynule).

PAMiR7000

POČASÍ
Období naší návštěvy je nejlepším pro výstup - na svazích je dostatek nosného sněhu, který zde padá na jaře, nikoliv v zimě.

JAK SE SBALIT
Doporučujeme jeden střední batoh, který pak použijeme na výstupu. Příruční zavazadlo necháme na hotelu jako depozit.

UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
V Dogubayazitu budeme nocovat ve slušném hotelu, ve městě neomezeně možnost jídla, pití, nákupů. Pozor, alkohol zde nekoupíte.

PAMiR7000

KOMUNIKACE A ELEKTŘINA
Během pobytu ve městě bude možnost nabíjet spotřebiče bez omezení. GSM signál je dostupný na celém kopci.

JAZYK A ČAS
Pokud neumíte turecky nebo kurdsky, bude muset stačit angličtina. Časový posun je plus 1 nebo 2 hodiny - Turci čarují s letním a zimním časem.

ZDRAVÍ
Vedoucí akce je proškolen Horskou službou ČR pro poskytnutí první pomoci v horách. Má s sebou klasickou lékárničku. Každý je povinen mít s sebou osobní lékárnu s následujícím složením: obvaz obyčejný i elastický, náplasti, léky proti horečce (Paralen), bolení hlavy (Ibuprofen) a průjmu (Endiaron, Reasec, Imodium, Ercefuryl či jiné). Na akci není problém s kvalitou pitné vody. Na akci není povinné žádné očkování, ale doporučujeme žloutenku A+B. Může být vyžadována žlutá zimnice.

PAMiR7000

POJIŠTĚNÍ
Doporučujeme pojištění zahrnující VHT pro celou dobu akce.

NADMOŘSKÁ VÝŠKA
Střední nadmořská výška vrcholu nedělá problém 95% účastníků našich akcí.

VYBAVENÍ
Seznam vybavení zašleme přihlášeným účastníkům v předstihu. Všichni účastníci mají možnost nákupu vybavení PAMIR7000 se slevou cca 30% (velkoobchodní ceny) a dále zvýhodněného nákupu se slevou až 30% vybavení značek Pinguin, Singing Rock, Grivel, Lanex. Mačky, cepíny, přilby, karabiny či úvazky je možné půjčit v půjčovně CK – viz odkaz Půjčovna.

VÁHOVÉ LIMITY ZAVAZADEL
Standardně 20 kg odbavených zavazadel a 8 kg příručního zavazadla. Upřesníme po nákupu letenek dle pravidel konkrétní letecké společnosti.

VÍZA A POVOLENÍ
ČR i SR má s Tureckem bezvízový styk.

MÍSTNÍ ÚTRATA
Na místě počítejte s běžnou osobní útratou za jídlo a pití. Doporučujeme kapesné cca 100 USD.

Formality: na výpravu je nutný cestovní pas platný ještě rok po ukončení akce. Zájemce o účast vyplní přihlášku a odešle ji do CK (stačí elektronicky), dále postupuje dle pokynů CK. Platbou zálohy se klient stává účastníkem expedice s rezervovaným místem (nikoliv sepsáním smlouvy). Doplatek musí být zaslán nejpozději 40 dní před odjezdem. V opačném případě zaniká nárok na slevy a klient riskuje vyloučení z expedice bez nároku na náhradu. Platba za letenku proběhne do 5 dní od vydání pokynu CK k platbě (záleží na libovůli letecké společnosti), cenu letenky nelze vzhledem k vývoji cen ropy nijak předpovědět.

PAMiR7000

copyright PAMIR7000, anno 2020